Ubezpieczenie szkolne – praktyczne informacje dla rodziców

Tegoroczne wakacje dobiegają końca. Nim się obejrzymy, nasze pociechy znów zasiądą w szkolnych ławkach. Początek roku szkolnego jest intensywnym czasem nie tylko dla uczniów, ale również rodziców. We wrześniu odbywają się spotkania z wychowawcami, podczas których omawiane są ważne kwestie dotyczące organizacji całego semestru. Jedną z poruszanych kwestii jest ubezpieczenie szkolne. Czy rodzic musi wykupić polisę? Jaką ochronę zapewnia ona dziecku? Sprawdź!

Ubezpieczenie szkolne – zakres ochrony

Ubezpieczenie szkolne to polisa chroniąca od następstw nieszczęśliwych wypadków, do których może dojść w szkole i poza nią. Złamanie nogi podczas gry w piłkę na przerwie,  ugryzienie kleszcza na wycieczce, zwichnięcie ręki w wyniku nieuwagi podczas zajęć wychowania fizycznego… W każdej nieprzewidzianej sytuacji możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela. Jeśli ubezpieczone dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu, otrzymasz rekompensatę pieniężną mającą pokryć koszty leczenia, hospitalizacji, rehabilitacji czy pomocy psychologicznej.

Co ważne, ubezpieczenie szkolne obowiązuje przez 12 miesięcy, bez żadnych przerw. Oznacza to, że dziecko chronione jest nie tylko wtedy, kiedy przebywa w szkole, ale również poza nią. Ochrona nie wygasa w weekendy, wakacje, święta czy ferie. Co ważne, dobre ubezpieczenia nie są ograniczone terytorialnie.

Obowiązkowe czy nie?

Wbrew pozorom, wykupienie zbiorowego ubezpieczenia w szkole nie jest obowiązkowe. Rodzic może całkowicie zrezygnować z takiej formy ochrony lub ubezpieczyć dziecko na własną rękę. Warto pamiętać, że koszt ubezpieczenia szkolnego jest niski, a korzyści płynące z jego posiadania – nieocenione.

Kalinowski@chuck.com.pl