Baza do paznokci pomoże zrobić świetną stylizację

Baza do paznokci to podstawowy element dobrej stylizacji. Warto wiedzieć, że są różne rodzaje bazy, dzięki czemu można ją wykorzystać do każdej płytki paznokcia. Należy też pamiętać, że bazę da się użyć samodzielnie w domu, jak i można skorzystać z usług kosmetyczki.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru bazy do paznokci?

Przede wszystkim dobrze jest, aby baza do paznokci była przebadana dermatologicznie, dzięki czemu będzie pewność, że nie uczuli i nie podrażni skóry. Warto też wybrać bazę bezbarwną lub z kolorem, w zależności od tego, co jest potrzebne. Należ też zwrócić uwagę na trwałość i konsystencję bazy. Dobrze jest wybierać bazy, które mają świetny pędzelek, którym można za jednym razem pomalować całą płytkę paznokcia.

Jaką bazę wybrać?

Obecnie można kupić różne rodzaje baz, przez co każdy znajdzie idealnie dostosowany model do swoich potrzeb. Warto dodać, że bazy są dostępne z domieszką witamin, co sprawi, iż można również zadbać o odbudowę swoich paznokci. Dobrym wyborem są również bazy żelowe, które bardzo szybko wysychają, co ma ogromne znaczenie, gdy zależy nam na tym, aby pomalować paznokcie w szybkim tempie. Należy też zaznaczyć, że są bazy dwa w jednym, które zapewniają gęstość oraz odbudowę paznokci.

Jak przechowywać bazę?

Bazę do paznokci dobrze jest po malowaniu dokładnie zamknąć, dzięki czemu będzie pewność, że nie lakier nie wyschnie. Dobrze jest też przechowywać bazy w miejscu niedostępnym dla dzieci. Warto także zadbać o to, by baza była trzymana w półce, do której nie dostanie się wilgoć i nadmierne promienie słoneczne. Tym sposobem będzie można używać bazy zaraz po jej otworzeniu, bez obawy, że coś może zaszkodzić paznokciom.

Gdzie można kupić bazy do paznokci?

Bazy do paznokci są dostępne w sklepach kosmetycznych, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Dzięki temu można wybrać taki model bazy, który będzie spełniał wszystkie nasze potrzeby. Dobrze jest też dodać, że bazy są również oferowane o różnych pojemnościach, co sprawia, iż można zrobić takie zapasy akcesoriów do malowania paznokci, by wystarczyły na kilkanaście tygodni.

Dobrze jest też wspomnieć, że bazy są świetnym pomysłem na prezent urodzinowy lub świąteczny. Co ważne można też bazę połączyć w zestawie z innymi lakierami oraz akcesoriami do malowania, co sprawi, że będzie to bardzo praktyczny podarunek. Warto pamiętać, by dla wzmocnienia bazy włożyć ręce po malowaniu do specjalnej lampy, która utwardzi cały lakier. Tym sposobem kolejne warstwy będą się idealnie i długo trzymały na paznokciach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do paznokci.

Kalinowski@chuck.com.pl