Przedszkole Świdnica – wszechstronny rozwój poprzez zabawę

Przedszkole Świdnica to miejsce, które jest marzeniem zarówno dzieci, jak i rodziców. To placówka edukacyjna, która wychodzi poza schematy standardowego nauczania, stawiając na naukę poprzez obcowanie z naturą i przy wykorzystaniu wszystkich zmysłów. Nauczyciele są przygotowani, aby przygotować dzieci do lepszego radzenia sobie z problemami, zadaniami i wyzwaniami, jakie będzie stawiać przed nimi życie w przyszłości. Już od najmłodszego wieku w przedszkolu są wprowadzane różnorodne techniki relaksacji, tak żeby nauczyć się radzenia sobie z trudnymi emocjami. Pomimo bogatego programu zajęć, dzieci nie są przesycone wiedzą, wręcz przeciwnie – dzięki stosowanym metodom stają się coraz bardziej chłonne i ciekawe tego, co pedagodzy mają im do zaoferowania. Każda z aktywności jest nową przygodą, a czas w przedszkolu płynie szybko i bez stresu. Ogromnym plusem jest brak podręczników, jednak mimo to edukacja opiera się na standardach Ministerstwa Edukacji.

Przedszkole Świdnica to kontynuacja nauk Marii Montessori

Przedszkole Świdnica opiera się na założeniach szkoły Marii Montessori, która dbała o to, aby dzieci rozwijały się w sposób naturalny oparty na praktycznym zdobywaniu doświadczeń, wybieraniu aktywności, które ich ciekawią i w których czują się najlepiej. Przedszkole Świdnica również stawia na spontaniczną aktywność dzieci. Nauczyciel jest partnerem i nie narzuca swojej wizji, a dzieci działają same z poszanowaniem społecznych zasad oraz z szacunkiem do siebie nawzajem. Metoda Montessori pozwala także na wspólną pracę dzieci w różnym wieku, a także współpracę dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. W przedszkolu dzieci uczą się koncentracji, pracy w ciszy, utrzymywania porządku

Nie ma także żadnego systemu nagradzania i karania. Jest to jednym z powodów, dla którego dzieci przychodzą każdego dnia chętnie do przedszkola, a rodzice nie mają problemu z płaczem i zahamowaniami przed kolejnym dniem. Cały dzień w przedszkolu dzieci rozwijają różnorodnymi zabawami swoją wyobraźnię i kreatywność, a wszelkie zabawy są odwzorowaniem rzeczywistości i naturalnych aktywności dnia codziennego takich jak zakupy w sklepie, wizyta u lekarza, czy na poczcie. Dziecko od najmłodszych lat zajmuje się wszystkim tym, co może faktycznie je spotkać w świecie realnym, dzięki czemu wszelkie reakcje i emocje są naturalne, a dziecko jest przygotowane do życia w społeczeństwie w zdrowy sposób. 

Jakie zajęcia oferuje Przedszkole Świdnica?

Przedszkole Świdnica (https://przedszkole-swidnica.pl/) to aktualnie trzy placówki, które prowadzą nabór do grup całorocznie. Można tutaj wysłać wszystkie dzieci, a każdy jest tu mile widziany i akceptowany. Przedszkole oferuje szereg bardzo ciekawych zajęć, które są mocno doceniane przez rodziców. Dzieci biorą udział w zajęciach z plastyki, sensomotoryki, w zajęciach tanecznych, na których uczą się ekspresji poprzez ruch, a także w zajęciach językowych, dzięki którym uczą się języka angielskiego na takiej samej zasadzie, jak języka ojczystego bazując na powtórzeniach i atrakcyjnej nauce poprzez muzykę, czy rymowanki. 

Bardzo ciekawym rodzajem zajęć są zajęcia sensoryczne, gdzie dzieci odkrywają świat wszystkimi zmysłami, biorąc udział w ciekawych eksperymentach. Zmysł słuchu jest rozwijany poprzez naukę gry na instrumentach etnicznych, a zmysł węchu poprzez użycie olejków eterycznych mających działanie pobudzające lub wyciszające. Zmysł dotyku kształtują zajęcia, w czasie których dzieci mogą obcować z różnymi rodzajami faktur takich jak piasek, czy żwirek, a zmysł wzroku pobudzają różne bodźce wizualne. Dzieci chodzą na zajęcia chętnie, a skok rozwojowy jest mocno zauważalny. Warto skorzystać z oferty przedszkola, które jest bardzo dobrze przygotowane do kształtowania młodego człowieka. 

Kalinowski@chuck.com.pl