Praktyczna aranżacja dużego tarasu

Duży taras daje wiele możliwości związanych z dekorowaniem i aranżacją. Aranżacja dużego tarasu powinna być jednak przemyślana, aby w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca. Od czego zacząć? Jakie rozwiązania wykorzystać? W jaki sposób osłonić taras przed słońcem?

Aranżacja dużego tarasu z meblami technorattanowymi

Zastanawiać się, jakie meble okażą się najlepsze na duży taras, warto zwrócić uwagę na komplety technorattanowe. Ich najważniejszą zaletą jest fakt, że w zestawach znajdziemy zarówno klasyczne sofy narożne, stoliki, stoły, leżanki, fotele w kształcie kokonów. Tak duża różnorodność sprawi, że aranżacja dużego tarasu nie będzie problemem. Meble technorattanowe doskonale wpisują się w najnowsze trendy – idealnie sprawdzą się na tarasach nowoczesnych, ale też skandynawskich czy minimalistycznych. Dużą zaletą jest trwałość mebli tego typu: lekkie stelaże mebli technorattanowych wykonywane są z aluminium zabezpieczonego przed korozją. Okrycie mebla tworzy syntetyczna plecionka, której nieporowata struktura nie wchłania kurzu, nie płowieje.

Aranżacja dużego tarasu z zadaszeniem

Aranżacja dużego tarasu powinna uwzględnić odpowiednie zacienienie. Duży obszar najlepiej zacienić poprzez zadaszenia tarasowe. Zadaszenia to nic innego jak praktyczna, nowoczesna pergola, która skutecznie osłoni przed promieniowaniem słonecznym. Pergole doskonale sprawdzą się na tarasach – ich konstrukcja nie wymaga kotwienia w betonie, a modułowy stelaż jest prosty w złożeniu. Pergola posiada dach wykonany z ruchomych listew – dzięki możliwości ich obracania użytkownicy sami decydują o tym, jak wiele światła ma wpadać pod pergolę. Listwy w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że taras jest w cieniu. Dach pergoli nie nagrzewa się, przez co na tarasie panuje przyjemny chłód. Warto wiedzieć, że pergola ochroni również przed niespodziewanym deszczem. Aranżacja dużego tarasu może okazać się prostsza, jeśli pergolę uzupełnimy dodatkowo o ścianki boczne – znacząco poprawią one poziom prywatności.

 

 

Kalinowski@chuck.com.pl