Nowoczesna odzież medyczna damska – co ją wyróżnia?

 

Odzież medyczna damska łączy w sobie funkcjonalną konstrukcję ułatwiającą codzienną pracę z modnym wzornictwem zapewniającym personelowi profesjonalny wygląd. O czym warto pamiętać, kompletując uniform dla siebie albo swojego zespołu? Jakie rozwiązania proponują czołowi producenci odzieży dla medyków? Sprawdź!

Odzież medyczna damska – komfort i bezpieczeństwo w niełatwej pracy

Podstawową funkcją ubrań noszonych przez pracowników szpitali, klinik czy gabinetów jest funkcja ochronna. Odzież medyczna damska produkowana jest z wysokie jakości materiałów, które nie gniotą się, są przyjazne skórze i odporne na czynniki zewnętrzne. Ważne jest, żeby bluzki czy fartuchy nie odkształcały się, nie traciły koloru i nie niszczały na skutek częstego prania w wysokiej temperaturze z użyciem mocnych detergentów. Rozmiar i fason ubrań należy dopasować w taki sposób, aby nie krępowały ruchów. Ważnym elementem uniformu każdego medyka są kieszenie umożliwiające schowanie telefonu komórkowego czy notatek.

Stylowe rozwiązania dla profesjonalistów

Warto pamiętać, że wizerunek lekarza czy pielęgniarki ubranej w klasyczny, biały kitel często wywołuje u pacjentów, w szczególności tych najmłodszych, lęk i niepokój. Aby uniknąć niepożądanego zjawiska, osoby zarządzające nowoczesnymi placówkami medycznymi coraz częściej odchodzą od standardowych, białych strojów na rzecz kolorowej odzieży. Fartuchy, bluzki i koszule, spodnie, spódnice i sukienki we wzory albo wyrazistym kolorze będą wyróżniać personel i pozytywnie wpłyną na prezencję każdego pracownika. Małym, ale znaczącym akcentem podkreślającym profesjonalizm i standard placówki będzie naszycie logo na kieszonce.

 

 

Kalinowski@chuck.com.pl