Codzienna praca pielęgniarki

Codzienna praca pielęgniarki to nie tylko podawanie zaleconych leków w szpitalach – to także praca z pacjentami obłożnie chorymi podczas wizyt domowych, praca w przychodniach podczas pobierania materiałów do badań. Pielęgniarki są również członkami zespołów medycznych na salach operacyjnych. Istotne jest, aby ich strój służbowy był dostosowany do ich potrzeb i oczekiwań.

Odzież medyczna dla pań

Funkcjonalna odzież medyczna wykorzystywana w szpitalach czy przychodniach tworzona jest przez wyspecjalizowane firmy. Odzież medyczna damska to zazwyczaj wygodne koszulki i spodnie, ale również fartuchy medyczne , bluzy, sukienki czy spódnice. Pielęgniarki mogą dopasować swój strój do wymogów i specyfiki miejsca pracy. Istotne jest, aby wybrane elementy odzieży dopasowane były do konkretnych potrzeb. Obecnie odzież medyczna damska wykonywana jest z materiałów wysokiej klasy – zazwyczaj są to tkaniny z włókien łączonych, w których stosowana jest zarówno bawełna, jak i poliester czy spandex. Bawełna pozwala na zagwarantowanie prawidłowej wymiany powietrza – oznacza to, że w upalne dni skóra będzie odpowiednio wentylowana. Dzięki włóknom syntetycznym tkanina koszulek czy spodni jest zabezpieczona przed ścieraniem, a dodatkowo jest ona przyjemna w dotyku. Dodatek włókien spandexu sprawia, że materiały są rozciągliwe i doskonale dopasowują się do anatomicznych krzywizn ciała.

Wygodne damskie buty odpowiednie dla pielęgniarki

Wśród najchętniej wybieranego obuwia przez pracowników medycznych wymienia się chodaki wykonane z naturalnych tworzyw. Chodaki takie nie tylko nie obciążają nóg, ale też wspierają stopy, minimalizują ryzyko powstawania płaskostopia, żylaków. Dzięki niewielkie sprężynie umieszczonej pod piętą obuwie takie świetnie amortyzuje stopę podczas chodu.

Kalinowski@chuck.com.pl