Jak pomóc dziecku w nauce?

 

Szablony liter i cyfr są w ostatnim czasie bardzo popularne wśród rodziców i nauczycieli, którzy pragną pomóc swoim podopiecznym w nauce. Dzięki efektownym, kolorowym szablonom maluch może sam wycinać i kolorować literki oraz cyfry i dekorować nimi pomieszczenie, jak i stworzone przez siebie obrazki. Gdzie znaleźć dobre jakościowo szablony? Podpowiedź poniżej.

Plastikowe szablony liter i cyfr

Najbardziej popularne są plastikowe szablony liter i cyfr, które można znaleźć w większości sklepów papierniczych oraz zabawkowych. Występują one w różnych rozmiarach, dlatego też można je wykorzystać na wiele sposobów.

Tego typu szablony przydaje się nie tylko do nauki pisania literek i cyferek. Są niezastąpione również wtedy, gdy dziecko chce samodzielnie stworzyć rozmaite zaproszenia, kartki, obrazki dla bliskich. Takie szablony można wówczas wykorzystać, by stworzyć wyjątkowe prezenty dla bliskich.

Szablony drewniane

Coraz więcej rodziców wybiera drewniane zabawki dla swoich pociech. Nic dziwnego, gdyż są one bezpieczne, ekologiczne i co najważniejsze, występują w bardzo przystępnych cenach.

W wielu sklepach można kupić także szalonym z alfabetem i cyferkami wykonane z drewna. Dziecko początkowo układa je jak tradycyjne układanki lub puzzle, a z czasem nauczy się tworzyć z ich pomocą wyrazy oraz konkretne liczby.

Drewniane szablony na pewno posłużą dzieciom dłużej, gdyż ich wykonanie jest na naprawdę dużym poziomie. Ponadto, dzieci chętnie zachęcają do wspólnej zabawy także rodzeństwo, jak i rodziców. Z takimi drewnianymi szablonami z literkami i cyferkami można stworzyć naprawdę mnóstwo fajnych zabawy, które jednocześnie wiele dziecko nauczą.

Gdzie najlepiej kupować takie szablony?

Najlepiej wybierać szablony w sklepach papierniczych, w których są atestowane, solidnie wykonane rzeczy dla dzieci. Rodzice, które uwielbiają kreatywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi, mogą spróbować wspólnie z nimi stworzyć własnoręcznie takie szablony. Wówczas wystarczy tylko zaopatrzyć się w kolorowe kartki papieru i dobre nożyczki. Tym sposobem można stworzyć alfabet o różnych rozmiarach, jak i mnóstwo kolorowych cyferek.

Tego typu szablon można wykorzystać nie tylko na co dzień do zabawy, ale również do tego, by udekorować pokój dziecka literkami i cyferkami. Gdy w pokoju malucha na ścianach znajdują się kolorowe litery i cyfry, szybciej on je zapamięta. Ponadto, można je także chować w zabawkach dziecka. Jest to świetna zabawa, która pozwala ćwiczyć pamięć. Każde dziecko na pewno szybko nauczy się czytać i pisać cyferki dzięki takim sprawdzonym metodom.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony liter i cyfr.

Kalinowski@chuck.com.pl