Lokalizacja GPS w pojazdach ciężarowych

Wielu przedsiębiorców zwraca uwagę na potrzebę zainstalowania lokalizatorów GPS w swoich pojazdach. Jednak nie ma co się dziwić – to ich własny dobytek, który jest niezwykle drogi. Z punktu widzenia przedsiębiorcy oddaje on własne pojazdy swoim kierowcom i tak naprawdę nie wie gdzie aktualnie się znajdują. Polega on tylko i wyłącznie na zaufaniu, które czasem potrafi być zachwiane. Wtedy śledzenie GPS ciężarówek na komputerze rozwiałoby wszystkie wątpliwości przedsiębiorcy zapewniając mu spokój na jaki zasługuje. W jaki sposób najlepiej to zorganizować?

W jaki nadajnik GPS powinno się zainwestować?

 

Na rynku istnieje spora ilość nadajników GPS, które można zakupić od ręki. Jednak takowe nadajniki są bardzo łatwo wykrywane i mogą być łatwo zdemaskowane. Niestety przykładowo w przypadku kradzieży złodzieje automatycznie wykryją i wyrzucą nadajniki co utrudni znalezienie pojazdu. Dlatego śledzenie GPS ciężarówek najlepiej wykonywać za pośrednictwem telematyki, która ukryta jest we wnętrzu komputera pokładowego samochodu ciężarowego. Wtedy wykrycie nawigatora GPS jest o wiele trudniejsze. Swoją drogą sama telematyka daje o wiele więcej korzyści sięgających poza lokalizator GPS.

Nadajnik GPS w postaci telematyki pomaga na różnych frontach. Chcąc poprawić oszczędność i bezpieczeństwo firmy w jednym nie można zrobić nic lepszego jak zdecydować się na zakup systemu telematycznego. Nawigator GPS jest połączony z komputerem pokładowym ciągle analizując raporty spalania. W wyniku tego przedsiębiorca dostaje wytyczne, które jednoznacznie wskazują styl jazdy kierowcy. Jeżeli jeździ on niezgodnie z wytycznymi – na przykład ze zbyt dużą prędkością to raport spalania od razu podskakuje. W ten sposób przedsiębiorca może skontrolować jakość pracy swoich pracowników i wpłynąć na ich dalsze trasy.

Podsumowanie

 

Bezpieczeństwo w każdej firmie jest niezwykle ważne. Jednak w przypadku firmy przewozowej, w której pracownicy wykonują swoje obowiązki często tysiące kilometrów poza bazą jest ono szczególne. Aby realnie wpłynąć na funkcjonowanie firmy wystarczy jedynie zainstalować sprawdzony system telematyczny!

Kalinowski@chuck.com.pl