Laserowe usuwanie blizn – sposób na pozbycie się kompleksów

Blizny to problem, który wywołuje kompleksy u wielu osób. Sprawdź, jak może pomóc laserowe usuwanie blizn.

Laserowe usuwanie blizn – poznaj skuteczny sposób na pozbycie się kompleksów

Zarówno małe, jak i duże blizny mogą być przyczyną utraty pewności siebie. Dzięki laserowemu usuwaniu blizn możesz pozbyć się kompleksów. Laseroterapia umożliwia skuteczne usuwanie i redukcję wszelkiego rodzaju blizn. Wyjaśniamy, na czym polega laserowy zabieg na blizny.

Jakie blizny można usunąć przy pomocy lasera?

Na rynku dostępnych jest kilka laserów, umożliwiających skuteczną redukcję blizn. Wśród nich znajduje się laser pikosekundowy, wykorzystywany w zabiegach na blizny przez specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach. Jest to narzędzie o wielu zastosowaniach – od usuwania tatuażu po redukcję różnego rodzaju problemów skórnych. Urządzenie to daje możliwość pozbycia się blizn:

 • potrądzikowych,
 • pozabiegowych, w tym blizny po cesarskim cięciu,
 • przerostowych,
 • powypadkowych
 • bliznowców.

Ponieważ laser najlepiej działa na świeżych bliznach, specjaliści rekomendują jak najszybszą konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. Wraz z upływem czasu blizny stają się jednak twardsze i bardziej oporne na działanie lasera. Im szybciej wykonamy zabieg laserowy, tym większa szansa na zmniejszenie widoczności blizny. Laserowe usuwanie blizn może zostać wykonane dopiero po całkowitym zagojeniu się rany, gdy na skórze nie ma już stanów zapalnych. Laser na blizny działa najskuteczniej, gdy zostanie zastosowany około 6–8 tygodni od ich utworzeniu.

 

Dla kogo laserowy zabieg na blizny?

Laserowe usuwanie blizn to mało inwazyjna procedura, na którą mogą zdecydować się osoby, zmagające się z różnego rodzaju bliznami. Zabieg można wykonać u osób w każdym wieku. Istnieje niewiele czynników, które uniemożliwiają wykonanie laseroterapii. W większości przypadków wystarczy odpowiednie przygotowanie pacjenta, aby zakwalifikować go do zabiegu. Przed laseroterapią odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który przeprowadza wywiad lekarski i wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Specjalista ustala też plan leczenia – liczbę oraz częstotliwość zabiegów potrzebnych do uzyskania oczekiwanych efektów. Harmonogram zabiegów zależy m.in. od głębokości, rozległości i wieku blizn.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania blizn to m.in.:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • świeża opalenizna,
 • skłonność do bliznowców,
 • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających,
 • aktywne infekcje skórne w leczonym obszarze,
 • nowotwory skóry.

Powody, dla których warto zdecydować się na laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizny to zabieg szybki i mało inwazyjny. Wykonuje się go laserem frakcyjnym lub pikosekundowym. Procedurę przeprowadza lekarz medycyny estetycznej. Laseroterapia wykonywana jest bez znieczulenia lub z zastosowaniem delikatnego znieczulenia miejscowego (kremem anestetycznym). Zabieg polega na dokładnym naświetleniu blizny wiązką lasera. W efekcie w skórze zachodzi efekt termiczny (laser frakcyjny) lub mechaniczny („zimny” laser pikosekundowy), który powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia. Wokół naruszonej tkanki tworzą się niewielkie stany zapalne, które uruchamiają naturalne procesy regeneracyjne, prowadzące do jej wygładzenia, napięcia i przywrócenia właściwego kolorytu. Proces ten jest całkowicie bezpieczny.

Nowoczesne lasery do usuwania blizn dysponują skutecznymi aplikatorami chłodzącymi, które koją skórę i chronią ją przed przegrzaniem. Dzięki temu laserowe usuwanie blizn jest bezpieczne i komfortowe, chociaż osoby wrażliwe mogą odczuwać lekkie ukłucia i szczypanie. Jeżeli obawiasz się bólu, możesz poprosić lekarza o zastosowanie znieczulającego żelu na skórę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o laserowym usuwaniu blizn, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Kalinowski@chuck.com.pl

https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-automat/ zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/gdzie-jest-numer-karty-pojazdu/