Strój kąpielowy jako element maskujacy?

Każda z nas ma nieco inny kształt ciała i niektóre partie ciała mogą wydawać się proporcjonalne, podczas gdy inne mogą wydawać się zbyt duże lub zbyt małe w stosunku do reszty ciała. Dzięki odpowiedniemu doborowi strojów również stroje kąpielowe dwuczęściowe, można optycznie skorygować wady figury i wyglądać atrakcyjniej. W dalszej części tekstu przedstawimy kilka sposobów, w jakie można to zrobić.

Istnieje wiele sposobów, w jakie można skorygować wady figury strojem. Oto kilka uniwersalnych wskazówek w dobieraniu strojów kąpielowych:

Maskowanie – można użyć stroju, który optycznie maskuje wady figury, takie jak nadmiar tłuszczu w okolicach brzucha czy bioder. Można to zrobić poprzez wybór odpowiednich fasonów i kolorów ubrań. Stroje z falbanami to dobry przykład strojów, które mogą pomóc w maskowaniu nadmiaru tłuszczu w okolicach brzucha i bioder. Takie stroje kąpielowe dwuczęściowe pozwolą optycznie wysmuklić sylwetkę i ukryć niektóre niedoskonałości figury.Innym sposobem maskowania wad figury jest użycie ubrań z ciemniejszymi kolorami. Ciemne kolory optycznie zmniejszają objętość, dlatego mogą być pomocne w ukrywaniu nadmiaru tłuszczu w okolicach brzucha i bioder.

Wysmuklenie – można użyć stroju, który optycznie wysmukli sylwetkę, np. dolna część kostiumu na plażę z zastosowaniem wstawek w innym kontrastowym kolorze daje oczekiwany efekt.

Uniesienie – można użyć stroju, który optycznie uniesie niższe partie ciała, np. obcisłe spodenki, w które zaopatrzone mogą być stroje kąpielowe dwuczęściowe.

Odwrócenie uwagi – można użyć stroju, który przyciągnie uwagę na inną część ciała niż ta, którą chce się ukryć, np. sukienka z dekoltem w szpic lub bluzka z wycięciem w kształcie serca.Tak, odwrócenie uwagi to dobry sposób, w jaki można skorygować wady figury poprzez dobór odpowiednich ubrań. Polega on na tym, że używa się stroju, który przyciąga uwagę na inną część ciała niż ta, którą chce się ukryć.Przykłady strojów, które mogą pomóc w odwróceniu uwagi, to stroje kąpielowe dwuczęściowe ze stanikiem wykonanym z przepychem, który odwraca uwagę od każdej innej części ciała. Takie stroje przyciągają uwagę na górną część ciała, odwracając uwagę od dolnych partii, takich jak brzuch czy biodra.Innym sposobem odwrócenia uwagi jest użycie strojów z ciekawymi wzorami lub dodatkami, takimi jak korale czy kolorowe apaszki. Takie elementy mogą przyciągnąć uwagę na te partie ciała.

Dopasowanie – ważne jest, aby strój był dobrze dopasowany do figury. Nieodpowiednio dopasowany strój może podkreślać wady figury, dlatego warto zwracać uwagę na rozmiary i kroje strojów, które się kupuje.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe dwuczęściowe.

Kalinowski@chuck.com.pl