Jak wybierać odpowiednie środki do czyszczenia i dezynfekcji?

Czyszczenie i dezynfekcja, zarówno w zakresie sprzątania własnego gospodarstwa domowego, jak i wykonywania zleceń sprzątających dla firm, wymaga wykorzystania do tej czynności właściwych środków chemicznych. Większość z nas przez lata używa tych samych produktów i nawet nie wie, że na rynku są lepsze, nowsze technologicznie i dostępne w lepszej cenie. Jak je znaleźć i czym się kierować podczas doboru takiej chemii gospodarczej do domu?

Środki czystości i ich wydajność

Najważniejszą rzeczą podczas wybierania optymalnych do naszych potrzeb środków czystości, jest skupienie się na ich wydajności, składzie i cenie. Wydajność np. proszka do szorowania sanitariatów, mydła, czy płynu do podłóg wynika stricte ze składu takiego preparatu oraz sposobu jego wykorzystania https://entecafe.pl/jak-skutecznie-umyc-okna/. Używając środków do czyszczenia zgodnie z instrukcją i przeznaczeniem, możemy bowiem uzyskać o niebo lepsze efekty i tym samym dłużej wykorzystywać dany produkt, niż kierując się tzw metodą „na oko”. Przeglądając środki czystości np. w dobrych hurtowniach chemii gospodarczych powinno się więc przeczytać przykładowy skład dwóch produktów o tym samym przeznaczeniu, a następnie sprawdzić, co mówi instrukcja o jego wydajności. Czy wystarcza np na 20 czy na 30 metrów kwadratowych użycia? A jeśli na 30, to która zawartość w składzie to umożliwia? Takie parametry mogą się wydawać skomplikowane, ale jeśli prowadzi się np. profesjonalną firmę sprzątająca, która na środki czystości co miesiąc wydaje kilka tysięcy złotych, to znalezienie i wybranie kilku odpowiednio wydajnych produktów do późniejszego stałego uzupełniania sprawi, że można będzie na tym oszczędzić nawet kilkaset złotych.

Na koniec warto sprawdzić czy produkt chemiczny wydajniejszy o przypuśćmy 10 metrów kwadratowych jest też odpowiednio droższy. Dlaczego? Może się np. okazać, że różnica w cenie będzie tak duża, że w gruncie rzeczy bardziej opłaci się zakup mniej wydajnego środka, bo przeliczając go na pieniądze – i tak wyjdzie taniej, niż zakup tego, pozwalającego wyczyścić o 10 metrów więcej. Ostatecznie kluczem do wyboru produktu powinna być właśnie jego wydajność oraz cena.

Miejsca, w których warto szukać profesjonalnych środków czyszczących

W poszukiwaniu dobrych środków chemii gospodarczej warto zwrócić uwagę na różne miejsca, w których można je kupić. Dla firm sprzątających kluczowe będzie znalezienie albo pośrednika w postaci dobrej hurtowni sprzedającej w cenach hurtowych, albo dotarcie do samego producenta. Wielu markowych producentów nie decyduje się jednak na sprzedaż firmom innym niż hurtownie, dlatego przed złożeniem zamówienia dobrze jest porównać ceny tak, by ostatecznie zapłacić jak najmniej https://cafemagia.pl/dezynfekcja-dla-bezpieczenstwa/. Dużą uwagę należy też zwrócić przy zamawianiu produktów na zniżki i rabaty, jakie może zaoferować dana hurtownia czy sklep pośredniczący. Często pierwsze zamówienie jest droższe, ale już każde kolejne to np od 3 do 10% zniżki, co sprawia, że zakupy w danym miejscu robią się naprawdę atrakcyjne cenowo.

Kalinowski@chuck.com.pl