Jak odmłodzić szyję?
Podczas troski o młodzieńczy, zdrowy i promienny wygląd wiele osób zwraca uwagę w pierwszej kolejności na swoją twarz, nie pamiętając przy tym o szyi, która również koncentruje na sobie wzrok innych. Również i na niej mogą pojawiać się zmarszczki, a także widoczna, postępującą z wiekiem wiotkość skóry. Nierzadko przyczyną takiego stanu jest również niewielka liczba gruczołów łojowych w tej okolicy, co prowadzi do wysuszenia skóry. Odpowiednia codzienna pielęgnacja, jak i skorzystanie z wybranych zabiegów medycyny estetycznej może ułatwić przywrócenie skórze szyi lepszego wyglądu. Co może pogarszać jej wygląd i ją postarzać? Jakie zabiegi umożliwiają odmłodzenie szyi?
Dlaczego skóra na szyi wygląda starzej?
Jednym z problemów, z jakim mierzą się lekarze medycyny estetycznej, jest problem przesuszonej, pomarszczonej i wiotkiej skóry na szyi pacjenta. Najczęściej tego typu zmiany występują u osób po czterdziestym roku życia. Niekiedy jednak nieodpowiedni tryb życia, brak właściwej pielęgnacji może przyczyniać się do postępujących zmian, które negatywnie odbijają się na wyglądzie i wizualnie postarzają.
Jedną z podstawowych przyczyn jest wiek, który wiąże się z naturalnym procesem starzenia się tkanek, jak i redukcją kolagenu oraz elastyny w skórze. Oba wspomniane białka są odpowiedzialne za jej optymalne zagęszczenie, a także poprawę jej elastyczności.
Innym powodem pomarszczonej skóry jest nieodpowiednia postawa ciała, garbienie się, długie utrzymywanie głowy pochylonej do przodu i zbliżonej do klatki piersiowej, np. podczas korzystania z telefonu, leżąc na plecach.
Jeśli natomiast chodzi o wiotkość skóry, najczęściej występuje ona jako czynnik uwarunkowany genetycznie, stan wynikający z choroby, braku odpowiedniego nawilżenia skóry i nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.
Radiofrekwencja mikroigłowa na odmłodzenie szyi
Jak twierdzi lek. Mirosław Rodak z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, radiofrekwencja mikroigłowa znana również jako termolifting może poprawić stan skóry, spłycić zmarszczki, a nawet złagodzić widoczność przebarwień. Efekty takiego zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji.
W omawianej procedurze wykorzystywane są mikroigły, które służą do wykonywania niewielkich nakłuć na powierzchni skóry. Następnie za ich pośrednictwem uwalniane jest promieniowanie elektromagnetyczne, które podnosi temperaturę w tkankach i przyczynia się do ich obkurczenia. Jednocześnie w skórze powstają niewielkie mikrouszkodzenia, które determinują ją do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Skóra się regeneruje i polepszeniu ulega jej napięcie.
Zabieg ten może zatem pomagać również w wyeliminowaniu lub wygładzeniu drobnych zmarszczek, jak i poprawić teksturę skóry. Zazwyczaj procedura ta wykonywana jest w cyklach, dzięki którym stopniowo oddziałuje się na skórę czyi. Cała terapia może zatem różnić się pod względem liczby wizyt, co ustalane jest przez lekarza medycyny estetycznej.
Mezoterapia igłowa — regeneracja i zmniejszenie zmarszczek na szyi
Kolejną metodą na poprawę wyglądu szyi, a zatem i jej wizualne odmłodzenie jest mezoterapia igłowa. Procedura polega na wstrzykiwaniu pod skórę specjalnych koktajlów odżywczych i regenerujących, których skład opracowany jest pod kątem potrzeb skóry. W zabiegu stosuje się również peptydy biomimetyczne, czy kwas hialuronowy.
Obszar, który podlegał iniekcji, może być po zabiegu tymczasowo zaczerwieniony i obrzęknięty. Pierwsze rezultaty są najczęściej zauważane dobę po wykonaniu całej procedury.
Jak dobrać zabieg do potrzeb skóry szyi?
Połączenie codziennej pielęgnacji z zabiegami medycyny estetycznej umożliwi spowolnienie procesów starzeniowych skóry i utrzymanie jej w lepszej kondycji. Ważne jednak, aby najpierw umówić się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. Rozmowa z lekarzem umożliwia ustalenie planu działania w taki sposób, aby ułatwić pacjentowi uzyskanie rezultatów zbliżonych do jego oczekiwań z uwzględnieniem jego predyspozycji i stanu zaawansowania zmian.