Sprawdzony serwis TIR

Dbanie o własne pojazdy ciężarowe jest bardzo ważnym elementem, który przedsiębiorca musi mieć na oku. Z czasem nawet nowe pojazdy ciężarowe stają się coraz bardziej zużyte przez co funkcjonują coraz gorzej. Aby nie dopuścić do poważniejszych usterek i zniszczeń należy dokonywać regularnych przeglądów i wymiany najważniejszych elementów pojazdu. W tym przypadku przyda się sprawdzony serwis TIR, który wykona wszystkie potrzebne naprawy/wymiany czy przeglądy w błyskawicznym tempie.

 

Co zapewnia sprawdzony serwis TIR?

 

Sprawdzony serwis TIR jest miejscem, w którym bez problemu można oddać własne pojazdy ciężarowe mając pewność, że dostaną odpowiednią opiekę i pomoc. Z reguły każda firma przewozowa posiada własny sprawdzony serwis TIR, do którego kieruje wszystkie swoje pojazdy. Niestety nie każdy serwis TIR jest godny zaufania. Wielu mechaników niskiej jakości wykonuje ich zadania ,,po łebkach” zwiększając ryzyko usterek, awarii czy nawet wypadków w trakcie funkcjonowania pojazdów. Sprawdzony serwis TIR wykonuje takie usługi jak:

 

-Przegląd techniczny pojazdu; musi być wykonywany regularnie aby pojazd w ogóle mógł wyjechać na drogę. W trakcie przeglądu technicznego sprawdzony serwis TIR sprawdza wszystkie konieczne elementy najważniejszych układów. Dodatkowo w razie konieczności dokonuje wymiany filtrów paliwa, oleju, a także klocków hamulcowych czy oleju silnikowego. To wszystko związane jest z bezpieczeństwem korzystania z samochodu ciężarowego i po prostu musi być wykonane perfekcyjnie.

 

-Naprawa awarii wewnętrznych; niestety bardzo często zdarza się, że w trakcie eksploatacji pojazdu ulega on dotkliwym awariom. Czasem te awarie są mniejsze, a czasem większe. W drugim przypadku bardzo często musi czekać się na sprowadzenie części zamiennych. Dlatego warto mieć sprawdzony serwis TIR, który posiada zaprzyjaźnioną hurtownię, która w szybki sposób dostarczy części i dokona wymiany – bo przecież czas to pieniądz!

 

Podsumowanie

 

Serwis TIR to miejsce, którego nie lubi żaden przedsiębiorca. Oznacza on najczęściej wydanie firmowych środków. Jednak takie wymiany, przeglądy i naprawy powinny być wliczone w koszty każdego biznesu przewozowego.

Kalinowski@chuck.com.pl