Ubezpiecz swój samochód – jakie polisy są dostępne na polskim rynku?

 

Ubezpieczenie samochodu to najlepszy sposób na spokojniejszy sen – w Polsce obowiązuje przepis, mówiący, że każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zobligowany jest do posiada polisy OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo możemy również wykupić inne polisy, które pozwolą czuć się bardziej komfortowo np. w podróży. Jakie to polisy?

Polisa odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych – mówi prawo. Istotne jest to, aby kontrolować ważność polisy: jest ona wydawana na rok czasu i najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie jej ciągłości. Ubezpieczenie samochodu poprzez wykorzystanie polisy AC daje nam możliwość pokrycia strat i uszkodzeń powstałych z naszej winy podczas poruszania się po jezdni. Szkody te mogą dotyczyć innych samochodów, ale również użytkowników drogi: kierowców, pieszych czy rowerzystów. Niezwykle istotne jest to, aby polisę mieć zawsze przy sobie – jest to dokument sprawdzany podczas każdej kontroli drogowej.

Polisy AC i assistance na życzenie

Szukając dodatkowego zabezpieczenia dla naszego samochodu czy motocykla warto pomyśleć o polisach oferowanych przez topowe biura ubezpieczeniowe. Polisa AC pozwala na uzyskanie odszkodowania na naprawę naszego samochodu, jak również na odzyskanie części jego wartości po kradzieży czy też po jego całkowitym zniszczeniu. W przypadku ubezpieczenia assistance jest ono zalecane przede wszystkim kierowcom, którzy wiele podróżują. Dzięki assistance awaria samochodu w podróży nie będzie już problemem – ubezpieczenie to pozwoli na skorzystanie z lawety, jak również na wynajęcie samochodu zastępczego czy nawet noclegu na czas naprawy samochodu. Assistance to szczególnie wygodna opcja podczas wyjazdów zagranicznych.

 

 

 

Kalinowski@chuck.com.pl