Stwórz z nami najmodniejszą sypialnię!

Sypialnia odgrywa w życiu każdego z nas bardzo ważną rolę. To właśnie ją widzimy, kiedy otwieramy oczy o poranku , to w niej relaksujemy się i szukamy ukojenia po intensywnym dniu. Aby stworzyć piękne wnętrze, nie trzeba dysponować pokaźnymi środkami. Jakie meble, dodatki i kolorystyka pomogą Ci urządzić wysmakowane wnętrze? Sprawdź, jakie trendy rządzą w modnych sypialniach!

Sypialnia z tapicerowaną ścianą

Nawet niewielka, prosto urządzona sypialnia stanie się niezwykle atrakcyjna, kiedy jedną ze ścian wyeksponujesz za pomocą niebanalnego zdobienia. Tapicerowane, pikowane ściany są niekwestionowanym hitem lansowanym przez architektów wnętrz. Przeważnie tapicerką pokrywa się ścianę znajdującą się bezpośrednio za wezgłowiem łóżka. Wyrazisty akcent dodaje kompozycji luksusowego charakteru. Popularny motyw najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym oraz glamour.

Królewskie łoże

Ukoronowaniem każdej sypialni jest łóżko! W modnych wnętrzach główny bohater jest solidnym, przykuwającym wzrok meblem. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się obecnie modele z imponującymi, dekoracyjnymi zagłówkami. Do łask wracają łóżka z baldachimami i ozdobnymi stelażami. Materac powinien ginąć pod stertą kolorystycznie pasujących do siebie poduszek.

Naturalne motywy

Architekci projektujący modne sypialnie coraz chętniej inspiracje czerpią z natury. Na ścianach goszczą niebanalne, designerskie tapety z motywem kwiatów czy liści, a aranżacje oparte są na kolorach ziemi – zieleni (szczególnie butelkowej), brązach, beżach. W modnej sypialni mile widziane są dodatki i meble wykonane z naturalnych materiałów – bambusowe lampy, rattanowe huśtawki, drewniane konsole.

 

 

Kalinowski@chuck.com.pl