O czym świadczy drugi podbródek i jak się go pozbyć?
Osoby, które borykają się z występującym u nich drugim podbródkiem, często traktują go jak defekt estetyczny. Może wpływać on na pewność siebie pacjenta, być trudny w zamaskowaniu i zatracać tym samym wyrazisty owal oraz rysy twarzy. Niekiedy przyczyną jego występowania są skłonności i predyspozycje genetyczne, podczas gdy w innych przypadkach powodem mogą być choroby lub nadwaga. Skąd bierze się drugi podbródek? Czy istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które umożliwiają jego zredukowanie i lifting skóry w tym obszarze twarzy?
Dlaczego dochodzi do powstania drugiego podbródka?
Drugi podbródek może być spowodowany wieloma czynnikami i indywidualnymi predyspozycjami organizmu pacjenta. Pierwszym z nich jest oczywiście genetyka. U niektórych pacjentów tkanka tłuszczowa odkłada się właśnie w tym obszarze. Innym powodem jest otyłość i nadmierne kilogramy. Osoby, które tyją, również mogą wykazywać predyspozycję do powiększania się podbródka i utraty elastyczności skóry w jego okolicy.
Należy także wspomnieć o postępującym wieku, który wiąże się ze stopniowym zwiotczeniem skóry. Gdy w obszarze podbródka jest jej więcej, z czasem może zaczynać opadać, co wiąże się z mniejszą ilością kolagenu i elastyny. Dodatkowo słabsze krążenie w tej okolicy, a także utrata zwartej struktury skóry i jej optymalnego zagęszczenia będzie przyczyniać się do powstawania drugiego podbródka.
Niewłaściwy tryb życia to kolejna przyczyna, dlaczego niektórzy zauważają u siebie nieestetyczny fałd skóry pod brodą. Najczęściej brak odpowiedniej postawy ciała, garbienie się, wysuwanie głowy do przodu może skutkować pojawieniem się omawianego defektu estetycznego. Może on dodatkowo zostać wzmocniony przez nieodpowiednią dietę, która powoduje wstrzymywanie wody w organizmie i opuchliznę w okolicy twarzy. Wszystkie powyższe przyczyny w połączeniu z niewłaściwą dietą mogą wzmagać występowanie podwójnego podbródka.
Wśród zabiegów medycyny estetycznej istnieją jednak metody, które umożliwiają jego korektę, zmniejszenie, zniwelowanie, czy lifting skóry. Należy jednak mieć na uwadze, że przeprowadzenie konkretnej procedury będzie zależeć od przyczyn występowania omawianego problemu oraz od wykluczenia przeciwwskazań do wykonania zabiegu.
Lipoliza iniekcyjna na podwójny podbródek
Jednym z zabiegów, który stosuje się w przypadku uporczywej tkanki tłuszczowej, jest lipoliza iniekcyjna. Najczęściej korzysta się z tej procedury, gdy mimo progresu w utracie nadprogramowych kilogramów uporczywe komórki tłuszczu nie ulegają redukcji w newralgicznym obszarze. Jest nim także podwójny podbródek. Iniekcja specjalnego preparatu w tym miejscu przyczynia się do stopniowego niszczenia komórek. Te z kolei w wyniku procesów metabolicznych są usuwane z organizmu. Jak uważa lekarz Mirosław Rodak z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, lipoliza iniekcyjna działa precyzyjnie i jest sposobem na uzyskanie dobrej zmiany.
Niechirurgiczny lifting twarzy
Inną metodą jest wykonanie zabiegu, który polega na emitowaniu skupionej wiązki fal ultradźwiękowych na obszar wymagający korekty. Technologia ta umożliwia ukierunkowanie wiązki fal, które powodują podwyższanie się temperatury w komórkach, a następnie powstawania niewielkich uszkodzeń w tkankach, w tym w komórkach tłuszczowych. Te mikrouszkodzenia służą kolejno przyspieszeniu procesów regeneracyjnych, odbudowie włókien kolagenowych i elastyny, a tym samym zagęszczeniu struktury skóry, jej lepszemu ujędrnieniu i uelastycznieniu. W ciągu trzech miesięcy od wykonania zabiegu można zauważyć rezultaty całej procedury, czyli między innymi poprawę napięcia skóry oraz poprawę konturów twarzy. Systematyczne przystępowanie do omawianego zabiegu umożliwia utrzymanie uzyskanych rezultatów.
Eliminacja podwójnego podbródka to problem złożony, wymagający konsultacji z lekarzem. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy w Twoim przypadku usunięcie omawianego defektu estetycznego jest możliwe, możesz umówić się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.