Masaż twarzy – jak często go wykonywać i dlaczego w ogóle warto?

„Masaż twarzy jak często?” – to pytanie pada z ust wielu osób, które chciały by zacząć regularnie korzystać z masaży twarzy. Bardzo często też takie pytania pojawia się w różnego rodzaju wyszukiwarkach internetowych. Warto więc dowiedzieć się z jaką częstotliwością rzeczywiście odbywać masaż twarzy i czy zależy to od jego rodzaju. Niewiele osób wie, że masaży twarzy jest kilka i każdy z nich warto wykonywać w innych odstępach czasowych.

 

Masaż już od jakiegoś czasu cieszy się coraz większą popularnością wśród ludzi. Kiedyś na masaże chodzili tylko Ci, których było na to stać. Dzisiaj masaże są bardziej dostępne dla wszystkich. Również świadomość społeczeństwa wzrosła, dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na regenerację i odnowę w salonach masażu i gabinetach fizjoterapii. Oczywiście warto też wspomnieć, że w dzisiejszych czasach zarówno młodzi jak starsi zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi i stresem. Ten ostatni zwłaszcza może kumulować się na twarzy.

 

Jakie rodzaje masażu twarzy można wybrać?

 

W zależności od salonu masażu czy gabinetu fizjoterapii w ofercie możecie znaleźć masaż relaksacyjny. Jest to masaż, który pozwala waszej zmęczonej twarzy na regenerację i odpoczynek. Jak już wyżej wspominałam, masaż twarzy może być również odpowiedzią na sytuacje stresowe. Podczas stresujących sytuacji nasza twarzy zazwyczaj się napina. Zaciskamy zęby, przez co wszystkie mięśnie naszej twarzy i głowy zostają napięte. Masaż twarzy, który niweluje takie napięcia jest bardziej intensywny i bazuje również na punktach spustowych. Bardzo często też podczas takiego masażu, masowana jest też głowa i szyja. Dopełnia to rozluźnienia i pozbycia się niepożądanych skutków stresu.

 

Najbardziej znanym masażem twarzy jest masaż przeciwzmarszczkowy. Bardzo często pytają o niego kobiety, ale od jakiegoś czasu również mężczyźni. Jest to masaż, który pobudza układ krwionośny do działania oraz nasze mięśnie twarzy do pracy. Taki masaż ma za zadanie opóźnić proces starzenia się i zapewnić Waszej twarzy młodszy wygląd i blask. Masaże przeciwzmarszczkowe i antystarzeniowe są bardzo różne tutaj można by z powodzeniem wymienić kilka lub kilkanaście rodzajów.

 

Masaż twarzy – jak często korzystać z tego typu masaży?

 

Masaż twarzy jak często – to pytanie dręczy wielu z Was. Niestety my do końca również nie rozwiejemy Waszych wątpliwości. To wszystko bowiem zależy od rodzaju masażu i Waszych potrzeb. Na pierwszej wizycie masażysta lub fizjoterapeuta oceni stan Waszej skóry lub napięcia mięśni i dopasuje częstotliwość masaży do Waszych potrzeb. Masaż twarzy związany ze stresem najczęściej wykonywany jest raz w tygodniu podczas serii 5 lub 10 masaży. Natomiast masaż rozluźniający czy przeciwzmarszczkowy wykonywany jest zazwyczaj częściej nawet co drugi dzień. Oczywiście w przypadku takich masaży również nie wystarczy jeden zabieg. Takie masaże to proces, który odbywa się zazwyczaj w dłuższym czasie. Dlatego jeśli chodzi o pytanie: masaż twarzy jak często nie ma na to jednej odpowiedzi.

Kalinowski@chuck.com.pl

areapowerclub.com pulications.org sabutt.com