Korzyści z dochodzenia odszkodowania

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że korzyści z dochodzenia odszkodowania są wymierne. Podobnie jak powierzenie dochodzenia odszkodowania firmie, która się tym, na co dzień zajmuje. Dzieje się tak z prostej przyczyny. Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często zaniżają wycenę odszkodowania należnego. Specjalistyczna firma, dzięki swojemu know-how jest w stanie, poprzez swoje działania, wynegocjować i uzyskać wyższą kwotę. Jest to więc wymierna korzyść, którą bardzo łatwo można uzyskać. Ale to nie jedyna korzyść.

Dlaczego warto dochodzić odszkodowania?

Jak już wspomnieliśmy, dochodzenie odszkodowań, to korzyść przede wszystkim finansowa. I to zwłaszcza w przypadku pojazdów ciężarowych, których koszt zazwyczaj jest znacznie wyższy, niż w przypadku samochodów osobowych. Zatem i odszkodowania są na wyższym poziomie.

Na dodatek specjaliści są w stanie nie tylko uzyskać wyższe odszkodowanie. Pomagają też w uzyskaniu pojazdów zastępczych, co jest niezwykle ważne, np. w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej i uszkodzonego np. samochodu ciężarowego.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem przemawiającym za skorzystaniem z fachowej pomocy są formalności. Jeżeli reprezentuje nas specjalista, to on zajmuje się wszystkimi formalnościami i dba o to, abyśmy odnieśli jak największe korzyści. Nie musimy przejmować się np. redagowaniem pism czy też odpowiedziami na nie. Wszystko otrzymujemy niejako w pakiecie. To bardzo wygodne. Dzięki temu możemy zająć się swoją pracą, zamiast denerwować się i tracić czas dochodząc odszkodowań we własnym zakresie.

Kiedy najlepiej zgłosić się do wyspecjalizowanej firmy?

Na to pytanie odpowiedź jest bardzo prosta. Im wcześniej to zrobimy, tym efekty będą znacznie lepsze. W niektórych przypadkach warto zgłosić się do takiej firmy bezpośrednio po wypadku. To znacznie ułatwi nam cały proces związany z odszkodowaniem. Dzięki szybko podjętej współpracy możemy liczyć na to, że cały proces przebiegnie bezproblemowo. Uzyskamy samochód zastępczy, z którego będziemy mogli korzystać w przepisowym okresie. Odszkodowanie, które otrzymamy będzie na odpowiednim poziomie. Na dodatek unikniemy masy formalności.

Oczywiście można się też do takiej firmy zgłosić w późniejszym terminie. Wtedy także możemy zyskać naprawdę sporo na takiej obustronnej współpracy. To bardzo korzystne rozwiązanie dla każdego. Nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla osób prywatnych.

Kalinowski@chuck.com.pl