Kominek elektryczny 3D – nowoczesne i stylowe rozwiązanie

Kominek elektryczny 3D to idealna propozycja dla każdego, kto marzy o prawdziwym kominku na drewno, jednak z różnych względów nie może sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Taki kominek to stylowa i nowoczesna imitacja kozy lub kominka, która może być zastosowana bez przeszkód w każdym pomieszczeniu – zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Kominek elektryczny to bezpieczna, ekologiczna i piękna alternatywa do tradycyjnych rozwiązań grzewczych. Kominek z pewnością dopasuje się zarówno do nowoczesnych aranżacji, jak i tych w stylu retro ze względu na różnorodność produktów, jakie można zakupić. Kominki nie tylko łudząco przypominają prawdziwie palące się drewno, ale również niektóre z nich posiadają opcję efektów dźwiękowych w postaci strzelającego ognia.

Kominek elektryczny 3D jak to działa?

 

W celu zamontowania kominka elektrycznego wystarczy dostęp do gniazdka elektrycznego w bliskiej lokalizacji urządzenie. Kominek jest gotowy do zawieszenia bezpośrednio na ścianie – można go również dowolnie zabudować tak jak tradycyjne kominki. Istnieje opcja zakupienia kominka już z zabudową. Dzięki temu, że kominek możemy powiesić na ścianie, nie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni na podłodze. Palenisko takiego kominka jest wykonane z akrylowych kostek lodu, które imitują diamenty. Dodatkowo nowoczesna technologia świateł LED imituje żarzące się palenisko, prawdziwy węgiel lub kamienie. Dzięki odpowiedniemu odbiciu światła efekty są bardzo realistyczne.

Zalety kominka elektrycznego

 

Warto zwrócić uwagę na to, że kominek elektryczny 3D to wybór, który wiąże się z szeregiem zalet. Nie ma potrzeby montowania wentylacji, komina, ani wykonywania regularnych przeglądów kominiarskich. Nie ma także niebezpieczeństwa związanego z pożarem jak w przypadku prawdziwego ognia iskier ani ulatniającego się gazu. Dodatkowo dom lub mieszkanie nie brudzi się sadzą i popiołem, nie ma również zapachu dymu, który może przeszkadzać niektórym osobom. Nie trzeba również składować opału ani przebudowywać pomieszczeń. Taki nowoczesny kominek to prostota obsługi i komfort użytkowania jedynie przy pomocy pilota. Możemy powiesić go w dowolnym miejscu w domu i po prostu włączyć wtyczkę do kontaktu. To rozwiązanie, na które może pozwolić sobie każdy – zwłaszcza że kominki elektryczne mają różne rozmiary, a co za tym idzie ceny.

Ogrzewanie domu przy pomocy kominka elektrycznego

 

Kominek elektryczny jest w stanie ogrzać pomieszczenie o wielkości maksymalnie 12 metrów kwadratowych, dzięki funkcji nadmuchu o mocy grzewczej 1,2kW. To rozwiązanie sprawdzi się albo w niewielkich pomieszczeniach, czy pokojach gościnnych albo w większych domach jako dodatkowe źródło ogrzewania lub dogrzewania. Przy kominku elektrycznym nie osiągniemy takich efektów grzewczych jak przy piecach gazowych lub opalanych drewnem. Jest to jednak rozwiązanie dodatkowe, które ma za zadanie również dodać naszym wnętrzom przytulności i wyjątkowego klimatu. Niektóre kominki elektryczne są wyposażone w termostat, dzięki któremu możemy regulować temperaturę.

 

Pobór mocy takiego urządzenia waha się pomiędzy 750 a 2000 W energii elektrycznej. To opcja dla osób marzących o pięknym stylowym dodatku do domu, który nie tylko grzeje, ale i cieszy oczy. Kominki elektryczne są wyposażone w funkcję optyczną, niezależną od funkcji grzewczej, dzięki czemu nawet w lecie można cieszyć się efektami wizualnymi bez konieczności grzania. Ponadto taki kominek jest rozwiązaniem zdecydowanie bardziej ekologicznym od tradycyjnego pieca, ponieważ nie emituje do atmosfery żadnych substancji ani gazów cieplarnianych.

Technologia Opti-Myst – kominek elektryczny 3D

 

Nowoczesne kominki elektryczne wykorzystują technologię Opti-myst. Polega ona na wytwarzaniu mgły wodnej przy użyciu ultradźwięków. Dzięki nim zyskujemy trójwymiarowy realistyczny efekt płomieni i dymu, a jeden litr wody zapewnia 8 godzin pracy. Musimy jedynie uzupełniać regularnie zbiornik z wodą. Technologia opti-myst jest ekologiczna i przyjazna dla środowiska.

 

Kalinowski@chuck.com.pl