Jakie skarpetki dla niemowlaka wybrać?

Niemowlę jest tak delikatne, że świeżo upieczeni rodzice mają często dylemat, jak ubrać tak maleńkie dziecko. Czy nie będzie mu za ciepło, czy może za zimno, czy skóra nie będzie podrażniona – to jedne z wielu zmartwień każdego rodzica.

Jak większość osób pewnie wie – przeziębienie często mogą spowodować zmarznięte stopy, gdyż od stóp i rąk następuje największe wychłodzenie. Mimo, że niemowlę nie chodzi i większość czasu spędza w łóżeczku lub w wózku, absolutną koniecznością jest zadbanie o to, aby stopy dziecka były należycie zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi.

Upał na dworze – jakie skarpetki wybrać?

Na cieplejsze dni zdecydowanie polecamy stopki dziecięce, gdyż ten krój jest idealny na wysokie temperatury. Krótkie skarpetki pozwalają na dobrą wentylację stopy i nie dopuszczają do przegrzania nóg dziecka, co jest bardzo ważne w przypadku niemowlęcia, bowiem skóra malutkiego dziecka jest mało odporna na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne – takie przegrzanie mogłoby doprowadzić do odparzeń i odcisków.

Bawełniane stopki – dlaczego warto je kupić?

Stopki dziecięce często są wykonane z bawełny, gdyż to ona jest najbardziej uwielbianą tkaniną przez większość mam. Jej naturalne pochodzenie i ekologiczne pozyskiwanie sprawia, że zyskała sobie wielu fanów wśród rodziców. Jest niespotykanie miękka, otula przyjemnie stopy, dlatego nadaje się wręcz perfekcyjnie na dziecięce stopki. Ponadto ma świetne właściwości chłonne i chociaż niemowlak poci się stosunkowo niewiele w wózeczku to jednak pochłanianie wilgoci wpływa bardzo korzystnie na delikatną skórę dziecka.

Bawełna jest podatna na odkształcanie się, nie przylega ściśle do ciała – dla małego dziecka to niewątpliwy komfort, gdyż istnieje pewność, że takie skarpetki nie będą uciskać delikatnej stópki.

Bambus – dlaczego jest idealny dla dzieci?

W ostatnich miesiącach rynek tekstyliów ogarnęła moda na stopki dziecięce z bambusa. Dzianina bambusowa jest również bardzo miękka, zatem polecana na skarpetki dzięcięce. Nie ma możliwości, żeby bambusowe stopki powodowały podrażnienie u małego dziecka.

Warto dodać, że pozyskiwania bambusa na tkaninę przebiega w sposób całkowicie zgodny z ekologią, bez użycia pestycydów i innych sztucznych substancji, co czyni taką tkaninę całkowicie hipoalergiczną. Rodzice wybierają chętnie stopki dziecięce z bambusa właśnie z tego względu – chcą być pewni, że nie narażą swojego malucha na uczulenie ani alergię na podejrzane składniki w włóknach.

Kolory i wzory stopek dziecięcych

No i wreszcie – kolor! Niemalże równie ważny, co skład i model skarpetek dla dzieci. Każdy na pewno się zgodzi, że niemowlak jest na tyle uroczy, że każde skarpetki zyskają uroku w połączeniu z malutkimi stópkami, jednak większość rodziców stara się starannie dobierać każdy element ubranka dla swojej pociechy. Stopki dziecięce można dostać w wielu kolorach, od pastelowych aż po neonowe i zwariowane. Postacie z bajek królują, jeśli chodzi o wzory na stopach dziecięcych. Równie często rodzice wybierają wzory w kwiatki, serduszka lub inne urocze rysunki.

Kalinowski@chuck.com.pl