Jaka altana do ogrodu mieni przestrzeń wypoczynkową?

Własny ogród czy nawet taras to świetna przestrzeń do tego, aby skorzystać z bliskości natury i odpoczywać lepiej. Zaprojektowanie takiej przestrzeni nie jest trudne – dzisiaj liczni producenci mebli zaproponują nam oryginalne i funkcjonalne kolekcje. Elementem, który warto rozważyć jest altana do ogrodu – taka konstrukcja pozwoli nam na jeszcze lepszy relaks. Co warto wiedzieć o nowoczesnych pergolach?

Współczesna altana do ogrodu

Konstrukcja latany do ogrodu zaskoczy nas swoją trwałością – jest ona tworzona z elementów modułowych, wykonanych z malowanego proszkowo aluminium. Takie rozwiązanie sprawia, że konstrukcja jest prosta w budowie, lekka, ale jednocześnie wysoce odporna na zmienne warunki atmosferyczne i wilgoć. Zintegrowana rynna pozwala na odprowadzanie deszczówki poza obręb altany. Dach altany wykonany jest z aluminiowych listew obracających się wokół własnej osi – taka konstrukcja sprawia, że użytkownik samodzielnie decyduje o tym, jak wiele światła wpada pod altanę. Listwy mogą być w pozycji całkowicie zamkniętej – oznacza to, że altana do ogrodu uchroni nas nie tylko przed palącym słońcem, ale również przed deszczem! Warto wspomnieć, że nowoczesną pergolę możemy uzupełnić o kilka elementów, w tym rolety boczne, które skutecznie ochronią nas przed silniejszymi podmuchami wiatru oraz przed spojrzeniami sąsiadów! Pergola ochroni nas i meble tarasowe!

Jakie meble wybrać?

Altana do ogrodu to pierwszy krok w stronę lepszego odpoczynku. Kolejnym jest wybór mebli ogrodowych, które dopasowane będą do naszych potrzeb. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble technorattanowe – są one nie tylko trwałe, ale też projektowane zgodnie z najnowszymi trendami. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy zestawy kawowe, jak również wysokiej jakości leżanki ogrodowe, sofy narożne czy też fotele wiszące w kształcie kokonów.

 

 

Kalinowski@chuck.com.pl