Czy istnieją uniwersalne środki przeznaczone do czyszczenia powierzchni w zakładach przetwórstwa i hodowli?

Tak, jednym z nich jest Virkon S lub Virkon (dwa produkty różnych producentów) o szerokim zastosowaniu. Opiszemy tu VIrkon S, aby zbytnio nie różnicować materiału.

VIRKON S przeznaczany jest do stosowania we wszelkich warunkach, gdzie niezbędne jest spełnienie, dokładnej i efektywnej dezynfekcji przy wykorzystaniu płynu – roztworu. To środek który z powodzeniem jest stosowany zarówno w rolnictwie, w hodowli zwierząt, w ubojniach, i nawet w gospodarstwach domowych.

Skutecznie zapobiega zakażeniom zwierząt, niezależnie od pochodzenia form infekcji.

Ma swoje zastosowanie w hodowli zwierząt, w weterynarii, w transporcie itd.

Roztwór roboczy Virkonu-S jest mało toksyczny, biodegradowalny. Może być bezpiecznie dozowany w obecności zwierząt, choć wtedy należy pamiętać, że nie działa dostatecznie skutecznie – szczególnie gdy opuszcza się niektóre obszary.

Dezynfekcja profilaktyczna jest jego głównym zadaniem. Zaleca się stosowanie roztworu 0,5-1,0 % (0,5-1kg preparatu rozpuścić w 100 litrach ciepłej wody, 5,0-10,0 g w 1 litrze letniej wody).

Przy metodzie zamgławiania roztworem 0,5-1,0% w obecności zwierząt podaje się 1 litr roztworu na 100 m3 pomieszczenia;

Virkon S Jest bardzo wydajny, bo 1 kg proszku wystarcza na przygotowanie 100 litrów gotowego roztworu roboczego. Dzięki czemu np. 10kg pozwala na przygotowanie 1000 L roztworu roboczego.

Badania potwierdzają, że Virkon doprowadził do inaktywacji szczepu koronawirusa w rozcieńczeniu 1:100 przy 10-minutowym czasie kontaktu. Dokładnie mówiąc chodzi o blisko spokrewniony surogat obecnie przenoszącego się szczepu koronawirusa.

Po wykonaniu każdego działania na  etapie produkcyjnym, na powierzchni oraz akcesorium w miejscach dla zwierząt powierzchnie się zanieczyszczają. Zależnie od poziomu higieny ustala się częstotliwość mycia i dezynfekcji powierzchni.

Omawiany tu produkt jest wyjątkowo zalecany w przemyśle spożywczym, handlu, gastronomii,

Z powodzeniem stosuje się go w zakładach zbiorowego żywienia, w placówkach użyteczności publicznej, w rolnictwie, w jednostkach służby zdrowia. Jego szerokie zastosowanie wynika z bezpieczeństwa produktu oraz szerokiego zakresu działania na drobnoustroje.

To wysoko skuteczny preparat dezynfekcyjny o pełnym spektrum aktywności wirusobójczej i bakteriobójczej. Virkon znajdziecie Państwo w dziale sklepu internetowego

Kalinowski@chuck.com.pl

https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ ya.pl