Dzbanek filtrujący wodę kranową
Woda kranowa pochodzi z wodociągów, które dbają o zapobieganie dostania się do niej zanieczyszczeń mikrobiologicznych, które mogą wywoływać różnorodne choroby. Jednak w wodzie kranowej może znajdować się dużo innych zanieczyszczeń pogarszających jej jakość. Aby sprawić, że będzie smaczna i w pełni bezpieczna dla organizmu warto jest poddawać ją filtracji. Dzbanek filtrujący jest najlepszym sposobem na sprawne przefiltrowanie wody kranowej. Jak działa?
Dzbanek filtrujący – rodzaje i działanie
Dzbanek filtrujący może występować w różnorodnych kompozycjach, które różnią się przede wszystkim materiałem wykonania. Do najpopularniejszych rodzajów dzbanków do filtrowania wody zalicza się dzbanki zbudowane ze szkła i plastiku. Dzbanki zbudowane ze szkła są bardzo dobrze wykonane. Nie wchodzą one w interakcje nawet z gorącą wodą dlatego są najbezpieczniejsze. Jednak stwarzają one większe ryzyko rozbicia dzbanka przykładowo gdy upadnie na ziemie. Dodatkowo dzbanki te są o wiele droższe niż dzbanki plastikowe. Dzbanek filtrujący zbudowany z plastiku jest tańszy i równocześnie bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne niż dzbanek szklany. Mimo wszystko ich kształt i przeznaczenie są bardzo podobne.
Dzbanek filtrujący zbudowany jest z dwóch komór przedzielonych wkładem filtrującym. To przez jego wnętrze przepływa filtrowana woda zgromadzona w zbiorniku wstępnym. Następnie trafia ona do zbiornika drugiego, w którym jest przetrzymywana do momentu przelania do szklanki/urządzenia AGD. Cała tajemnica dzbanków filtrujących dotyczy filtra. To on gwarantują, że dzbanek filtrujący będzie sprawnie funkcjonował wykonując swoją rolę. Jego zadaniem jest zbieranie wszystkich zanieczyszczeń wodnych takich jak chlor, pestycydy czy metale ciężkie.
Podsumowanie
Dzbanek filtrujący wraz z odpowiednim wkładem gwarantuje, że przefiltrowana woda będzie miała dobry smak i zapach. Dodatkowo będzie zdrowa i w korzystny sposób będzie wpływać na wszystkie reakcje przeprowadzane przez organizm człowieka.