Zupki dla niemowląt – smakowite rozszerzenie diety

Karmienie niemowląt nie jest prostą sprawą. Jeśli jesteś młodą mamą, zapewne wiesz, że jest to dość duży problem, na który trzeba znaleźć jakiś patent. Warto popytać znajomych, swojej mamy i zanurzyć się w fachowej lekturze, aby wybrać optymalne rozwiązania żywieniowe dla niemowlaka.

Najczęściej dietę malucha rozszerza się ok. 4. miesiąca życia

Oczywiście istnieje ogólnodostępny schemat żywienia niemowląt i można się jak najbardziej do niego dopasować. Jednak ważne też jest, aby obserwować własne dziecko i znaleźć odpowiedni moment na to, aby wzbogacać stopniowo jadłospis, musisz pamiętać, że niemowlak po ukończeniu pół roku życia, potrzebuje więcej składników odżywczych do prawidłowego rozwoju i wzrostu. Konieczne jest więc wprowadzenie do diety witamin, minerałów oraz żelaza. Kasze bezglutenowe, później glutenowe i oczywiście zupki dla niemowląt różnego rodzaju. Na początku muszą być to zupy rzadsze, w formie papki, aby dziecko lepiej mogło je przełknąć. Następnie możesz podawać maluchowi zupki z większymi kawałkami mięsa, jarzyn czy ryb (ok. 8. miesiąca życia).

Wiele mam staje przed dylematem – jakie zupki dla niemowląt wybrać?

Sklepowe czy może przygotowane samodzielnie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale zawsze warto urozmaicać dziecku jadłospis, korzystając także z gotowych słoiczków. Zupki dla niemowląt są to pokarmy zbilansowane, przygotowane ze składników, pochodzących z ekologicznych upraw (koniecznie czytaj etykiety), sprawdzane przez ekspertów żywieniowych i poddawane licznym testom. Każdego dnia maluch może dostać inny słoiczek, z innym rodzajem mięsa czy jarzyn.

Są to produkty wolne od konserwantów, soli i różnych ulepszaczy. Poręczne opakowania pozwalają na zabranie zupki ze sobą na spacer czy w dłuższą drogę. Wiele więc czynników przemawia za spróbowaniem gotowych zupek dla niemowląt, co nie znaczy, że nie możesz wymyślać własnych, unikalnych potraw dla swojego dziecka.

Kalinowski@chuck.com.pl