Zmień charakter swojej kuchni i ciesz się każdą chwilą w tym pomieszczeniu

Nowoczesne i funkcjonalne kuchnie z pewnością są miejscami, gdzie gotowanie idzie znacznie sprawniej. Sama kuchnia ma jednak znacznie więcej funkcji – często jest to miejsce, gdzie spotykamy się z bliskimi przy wspólnej kawie czy śniadaniu, omawiamy plany na kolejne dni. Warto zadbać ot o, aby kuchnia była nie tylko przytulna, ale i odpowiednio wyposażona. Co proponują nam producenci?

Garnki o innowacyjnej budowie

Współcześnie komplety garnków oferowane na takich stronach jak gerlach.pl mocno nas zaskoczą – całkowicie różnią się one od tego, co proponowane było jeszcze 10-15 lat temu. Dzisiaj nowoczesne garnki to przede wszystkim wykorzystanie trwałych materiałów, takich jak stal nierdzewna 18/10. Garnki Gerlach tworzone z takiej stali są zabezpieczone przed działaniem korozji, wysokimi temperaturami, odkształceniami. W dnie takich garnków umieszczono aluminiowe dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka – ta technologia przyczynia się także do zmniejszenia zużycia energii!

Każdy z oferowanych garnków w zestawie uzupełniony jest o doskonale przylegającą pokrywkę. Pokrywki tworzone są ze szkła hartowanego i posiadają niewielkie odpowietrzniki do odparowywania pary wodnej, dzięki czemu możliwe jest zagęszczenie potrawy. Konkretne garnki uzupełniane są również o wewnętrzne miarki, lejki i sitka do cedzenia.

Zdrowe potrawy z patelni

Potrawy smażone do niedawna uważane były za mniej zdrowe i bardziej tuczące. Dzisiaj pogląd ten zmienia się za sprawa nowoczesnych patelni. Dzięki powłoce ceramicznej możliwe stało się smażenie na niewielkiej ilości tłuszczu, a tym samym: zmniejszenie kaloryczności potrawy. Zaleta powłoki ceramicznej jest również fakt, że dzięki niej minimalizowane jest ryzyko przywierania pokarmów do dna.

Kalinowski@chuck.com.pl