Zdrowa wątroba – w czym tkwi jej sekret?

Wątroba należy do jednych z najważniejszych narządów. Powszechnie wiadomo, że bierze ona udział w wielu istotnych dla naszego organizmu funkcjach. Środkiem o działaniu regenerującym dla wątroby jest sylimaryna, zawarta między innymi w ostropeście!

Jakie funkcje pełni wątroba?

Powszechnie wiadomo, iż wątroba jest bardzo istotnym narządem w naszym organizmie. Bierze ona udział w procesach detoksykacji, przemianie kwasów tłuszczowych oraz produkcji wielu istotnych dla naszego organizmu białek – czynników krzepnięcia, albumin oraz innych substancji regulujących pracę naszego ustroju. Hepatocyty zajmują się również produkcja żółci, która pełni ważne funkcje emulgatora w przewodzie pokarmowym. Żółć ułatwia trawienie tłuszczy poprzez zmniejszanie wielkości kropelek tłuszczu – powstaje emulsja, z którą bez problemu mogą się kontaktować enzymy trawienne – między innymi trzustkowe i jelitowe lipazy.

Jak zadbać o zdrowie wątroby?

Powszechną wiedzą jest również to, że wątroba ma zdolności do samo regeneracji. Jest to zdolność bardzo istotna w kontekście wielu zatruć, spożywania dużych ilości alkoholu lub ciężkostrawnej diety. Warto jest wspierać swój przewód pokarmowy poprzez stosowanie takich substancji jak ostropest plamisty Dawkowanie preparatu jest zależne od efektów, które chcemy aktualnie uzyskać. W przypadku wspierania wątroby warto stosować ostropest plamisty mielony, który stanowi doskonały składnik nalewek, naparów oraz emulsji, które mogą być spożywane – również w formie tzw. maceratu. Ostropest właściwości swoje zawdzięcza wielu związkom – między innymi sylimarynie, taksyfolinie, związkom goryczkowym oraz alkaloidom i olejkom eterycznym. W przypadku powszechnych ziół, jak ostropest plamisty zastosowanie jest bardzo szerokie i znacząco wykracza poza jedynie przewód pokarmowy.

Jak wspierać wątrobę z pomocą natury?

Zioła nie mają jednakowej kinetyki uwalniania swoich składników – również i ostropest plamisty Jak stosować więc ten rodzaj ziela? Głównym składnikiem są nasiona, z których przygotowujemy napar lub nalewki na spirytusie, jednakowoż bardzo wartościowym sposobem podawania ostropestu jest przygotowanie maceratu, który uzyskuje się drogą zalania nasion ciepłą lub zimną wodą i pozostawienia na kilka dni w ciemnym miejscu. Jest to świetny środek do spożywania oraz stosowania zewnętrznego w pielęgnacji skóry. Możliwości, które daje nam klasyczny ostropest plamisty jest bardzo wiele i koniecznie trzeba z ich skorzystać dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia w każdym momencie.

Kalinowski@chuck.com.pl

zahradny gril na uhlie pandeo.pl audyt seo optymalizacja