Zatrzymać upływający czas!

Pierwsze zmarszczki na naszej twarzy możemy zauważyć już z upływem 20-25 roku życia – zazwyczaj są to zmarszczki mimiczne, pojawiające się w okolicach kącików naszych oczu. Niestety proces ten jest naturalny – wraz z wiekiem w naszej skórze zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego oraz licznych włókien kolagenowych. To właśnie te dwa składniki odpowiadają za napięcie naszej skóry oraz wiązanie wody w komórkach, co bezpośrednio przekłada się na poziom nawilżenia skóry. Okazuje się, że również my sami przyczyniamy się w olbrzymim stopniu do tego, że zmarszczki pojawiają się szybciej!

Alkohol, tytoń, źle dobrane kosmetyki

Największym wrogiem naszej skóry jest brak nawilżenia. Konieczne jest wypijanie kilku litrów płynów dziennie, aby nasz organizm mógł normalnie funkcjonować – w tym również nasza skóra! Brak nawilżenia od wewnątrz sprawia, że skóra staje się sucha, podatna na liczne uszkodzenia.

Drugim poważnym problemem jest dobranie nieodpowiedniej pielęgnacji do rodzaju cery – współcześnie w drogeriach znajdziemy wiele interesujących kosmetyków, jednak większość z nich posiada w swoim składzie parabeny, konserwanty, sztuczne barwniki i substancje zapachowe. Z pewnością wpływają one na zwiększenie atrakcyjności kosmetyku, jednak składniki te negatywnie odbijają się na stanie naszej cery.

Kolejnym wrogiem naszego organizmu i cery jest alkohol i tytoń. Nadmierne spożywanie tych używek prowadzi nie tylko do nadmiernego wysuszania skóry, ale również do zmiany jej koloru na ziemisty – wszystko za sprawą zawartych w tytoniu substancji smolistych!

Medycyna estetyczna – może pomóc!

Okazuje się, że nie jesteśmy skazani na powolny proces starzenia – wszystko za sprawą możliwości, jakie daje nam medycyna estetyczna. Profesjonalne zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego mogą nie tylko skutecznie wygładzić nasze zmarszczki, ale również przywrócić świeżość owalu naszej twarzy. Do najczęściej oferowanych zabiegów należą: wypełnianie bruzd nosowowargowych, wypełnianie i konturowanie ust, wypełnianie lwich zmarszczek.

Kalinowski@chuck.com.pl

lubsacro.pl https://xann.pl/sitemap bibliotecalibre.org