Zamki zamknięte na amen

Istota zamków jest naprawdę piękna w swojej prostocie, ponieważ ich zadaniem jest niedopuszczanie do wnętrza chronionych przez nie rzeczy osób niepożądanych, a za osoby niepożądane uznaje się te, które nie posiadają do nich kluczy. Klucz można przekazać, klucz można mieć zawsze przy sobie, klucz można dorobić, jeśli potrzebujemy ich więcej. Piękna sprawa. Niestety, klucz można też zgubić, można go zatrząsnąć wewnątrz, można go złamać w zamku… Możliwości jest bardzo wiele i niestety wszystkie kończą się tym, że potrzebne jest awaryjne otwieranie zamków.
Awaryjne otwieranie zamków może mieć postać siłową lub sprytną. Postać siłowa to zazwyczaj po prostu nasze prywatne próby otworzenia zamka. Zdarza się, że ktoś próbuje wybić szybę w swoim samochodzie lub przewiercić wiertarką zamek, który z jakiegoś powodu odmówił posłuszeństwa. Zwykle kończy się to źle lub jeszcze gorzej.
Metoda mądrzejsza polega na skontaktowaniu się ze ślusarzem, który w swojej ofercie ma właśnie takie awaryjne otwieranie zamków. Ekspert przyjeżdża, ekspert ogląda i chociaż w nielicznych przypadkach nie ma mocnych i też trzeba sięgnąć po środki siłowe, zazwyczaj istnieje możliwość poradzenia sobie w sposób, jaki przystoi cywilizowanemu człowiekowi.

Kalinowski@chuck.com.pl