Zadaszenie tarasu w formie tarasoli

Wiosna i lato to idealne pory na to, aby cieplejsze popołudnia czy weekendy spędzać na świeżym powietrzu. Posiadając nawet niewielki taras możemy zaaranżować go w taki sposób, aby stał się ulubionym miejscem wypoczynkowym nas i naszych bliskich. Jakie rozwiązania warto wykorzystać na tarasie, aby podnieść swój komfort?

 

Eleganckie meble ogrodowe odporne na uszkodzenia

Podstawą na tarasie są meble ogrodowe – stanowić będą one centralny punkt miejsca wypoczynkowego. Jakie meble wybrać, aby cieszyć się długo ich pięknem? Z pewnością warto postawić na produkty pochodzące od topowych producentów, tworzone z materiałów wysokiej próby. Meble muszą być odporne na zmienne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble technorattanowe i aluminiowe.

 

Zadaszenie tarasu – skryj się przed słońcem!

Długie godziny na tarasie to niewątpliwa przyjemność – musimy jednak mieć świadomość tego, że promieniowanie UV nie jest dla nas korzystne. Szukając idealnego zadaszenia wybierzmy nowoczesne tarasole, które nie tylko uchronią nas przed promieniami słońca czy deszczem, ale również wspaniale urozmaicą przestrzeń. Takie zadaszenie tarasu wybierane jest coraz chętniej!

 

Jak tworzona jest tarasola i w jak wpłynie na nasz komfort?

Tarasole wznoszone są na aluminiowych konstrukcjach malowanych proszkowo – producenci dbają o to, aby dzięki jak najmniejszej ilości podpór możliwe było zadaszenie możliwie największej powierzchni. Aluminium zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy, a kolor konstrukcji wybiera kupujący, mając do dyspozycji paletę ponad 200 klasycznych barw. Zadaszenie może być tworzone na kilka sposobów – najchętniej wybieranym jest zadaszenie lamelowe, którego elementy mogą obracać się o 135 stopni.

 

Kalinowski@chuck.com.pl