Zabezpiecz dziecko przed mrozem!

Ciepła kurtka i kozaki to nie wszystko – gdy kupujemy dziecięce ubrania zimowe, równie istotne są dodatki. Kolorowa czapka, szalik i rękawiczki nie tylko ochronią malucha przed zimowym mrozem, ale także wywołają uśmiech na twarzy dziecka. O czym należy pamiętać, kompletując ubrania na zimę, a następnie na sezon wiosenno-jesienny?

Odpowiednia garderoba dla dziecka

Odpowiednia kurtka i buty to najważniejsze elementy garderoby zarówno zimowej jak i wiosenno-jesiennej, dlatego należy o nie bezwzględnie zadbać. Jeśli chodzi o okrycie wierzchnie, na mrozy idealnie sprawdzi się kurtka puchowa. Dziecko, które ją założy, nie zmarznie nawet podczas długich, zimowych zabaw na dworze, rzucania śnieżkami czy lepienia bałwana. Z kolei w sezonie wiosenno-jesiennym warto postawić na kurtkę, która będzie nie tylko ciepła, ale ochroni dziecko także przed deszczem. Z tego względu bardzo ważny jest materiał, z którego wykonano kurtkę. Jeśli chodzi o buty, należy zadbać przede wszystkim o odpowiedni rozmiar (warto wybrać buty, które będą odrobinę większe – dziecko będzie mogło dzięki temu założyć ciepłe, grube skarpetki, a do samych butów można dodatkowo włożyć wkładki zabezpieczające przed wilgocią). Tak jak w przypadku kurtki, ważny jest również materiał – lepiej unikać np. butów wykonanych z zamszu, ponieważ stosunkowo szybko przemakają.

Kolorowe nakrycia głowy

Ważne są również dodatki, mimo, że dzieci często próbują uniknąć ich zakładania. Czapki dla dziewczynek i chłopców są często synonimem niewygody – z tego względu warto postarać się, by były jak najbardziej atrakcyjne wizualnie, a także by były dopasowane i nie zsuwały się podczas noszenia. Oprócz czapek ważnymi dodatkami są rękawiczki i szalik – w tym wypadku również warto zadbać o to, by dodatki po prostu podobały się dzieciom, co sprawi, że same będą po nie chętnie sięgały. Oczywiście grubość dodatków warto uzależnić od pory, w jakiej mają być noszone – puchata, zimowa czapka założona przez dziecko jesienią doprowadzi do szybkiego przegrzania, a w konsekwencji – prawdopodobnie do infekcji.

Kalinowski@chuck.com.pl