Wypoczynek nad jeziorem – jak go zaplanować?

Coraz mniej czasu poświęcamy na relaks, odpoczynek w gronie rodziny czy przyjaciół – problem ten odbija się najczęściej na naszym zdrowiu oraz samopoczuciu. Jesteśmy przepracowani, zmęczeni oraz zniechęceni do podejmowania nowych wyzwań. Dobrym rozwiązaniem na zmianę tej sytuacji jest zwrócenie baczniejszej uwagi na to, jak panujemy nasz czas wolny. Warto zastanowić się nad tym, aby więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, bez względu na porę roku. Ciekawa alternatywą dla weekendu spędzonego w domowym zaciszu będzie wybranie się nad jezioro. Taki weekend z pewnością pozwoli nam podładować nasze wewnętrzne akumulatory!

Nad zalewem Zegrzyńskim

Zalew Zegrzyński to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych zbiorników wodnych w Polsce. Znajdą go przede wszystkim mieszkańcy stolicy oraz okolicznych miast. Miejsce to powstało w połowie lat 60. i od tego czasu jego atrakcyjność wzrasta. Dawniej było to miejsce, gdzie miejscowa ludność odpoczywała nad brzegiem wody. Dzisiaj zalew to miejsce odpowiednie do odpoczynku, ale również rekreacji, relaksu, spotkań w gronie przyjaciół. Wszystko za sprawą bogatej infrastruktury, która pojawiła się w ostatnich latach.

Sezon letni

W sezonie letnim nad zalewem znajdziemy liczne miejsce, gdzie możemy się zatrzymać – nie brak tu pól namiotowych, licznych campingów, prywatnych pensjonatów oraz wysokiej klasy hoteli. Jest w czym wybierać! Osoby wybierające się w te strony powinny zainteresować się przede wszystkim możliwością aktywnego wypoczynku. Bliskość jeziora umożliwia korzystanie z rowerków wodnych, kajaków, łódek żaglowych. Osoby ceniące spacery mogą przechadzać się licznymi ścieżkami pieszymi dookoła jeziora podziwiając przyrodę.
Możliwe jest także wypożyczenie rowerów i aktywny wypoczynek na dwóch kółkach.

Szukasz idealnego miejsca na odpoczynek nad zalewem Zegrzyńskim? Sprawdź noclegi w Jachrance.

Kalinowski@chuck.com.pl