Wypoczynek nad brzegiem jeziora – czy to dobry sposób na relaks?

Polacy coraz częściej zapadają na choroby kardiologiczne,s chorzenia nerwowe, depresję, walczą ze stresem – mówią o tym głośno lekarze. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim nadmiar obowiązków służbowych, problemy w domu, niepowodzenia w życiu osobistym. Polacy nie potrafią również odpoczywać! Ta dziwna sytuacja doprowadza do coraz cięższych schorzeń, dlatego coraz więcej i głośniej mówi się o profilaktyce stresu oraz konieczności wygospodarowania czasu dla siebie, na odpoczynek, przebywanie z rodziną. Czy możliwe jest nauczenie odpoczywania?

Odpoczywanie powinniśmy rozpocząć od wygospodarowania 15-30 minut dziennie na relaks. Może być to spacer, książka. Najważniejsze jest, aby w tym czasie skupić się na sobie, odejść od elektronicznych gadżetów, dać sobie czas na głębszy oddech. Dobrym rozwiązaniem jest także zaplanowanie weekendowego wyjazdu poza granice miasta, np. nad jezioro. Taki krótki odpoczynek z pewnością pozwoli nam podładować wewnętrzne akumulatory i odciąć się na chwilę od trosk. Jak zaplanować taki weekendowy wyjazd?

Nocleg, atrakcje

W całej Polsce mamy możliwość znaleźć interesujące miejsca blisko natury, które pomogą nam odpocząć. W województwie mazowieckim takim jeziorem bez wątpienia jest Zalew Zegrzyński. Zbiornik ten znają wszyscy Warszawiacy oraz mieszkańcy okolicznych miast – to jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych w tych okolicach! Nad zalewem znajdziemy wiele możliwości noclegu – od pól namiotowych, poprzez prywatne pensjonaty aż po noclegi w Jachrance – czyli w komfortowym hotelu tuż nad brzegiem jeziora.
Bliskość jeziora pozwala na aktywne wypoczywanie – pływanie łodziami, kajakami, rowerkami wodnymi. Dobrym pomysłem będą również spacery i przejażdżki rowerowe licznymi ścieżkami. W pogodne dni warto również wystawić twarz do słońca!

Kalinowski@chuck.com.pl

zahradne led svetla adaptacjawnetrz.pl záhradné osvetlenie