Wygodnie urządzony pokój dzienny

Salony i pokoje dzienne służą przede wszystkim do przyjmowania gości. Kiedy jednak jesteśmy jedynie w rodzinnym gronie świetnie sprawdzają się jako jadalnie czy tez pomieszczenia do relaksowania się. Warto zadbać o to, aby w tych wnętrzach znalazły się wysokiej klasy, eleganckie meble. Jakie wybrać, aby każda chwila spędzona w salonie była przyjemna? Oto kilka podpowiedzi!

Dekoratorzy wnętrz i projektanci mebli jasno wskazują: odchodzi się od kupowania mebli ograniczonych jednym zestawem. Obecnie najmodniejszym rozwiązaniem jest łączenie ze sobą konkretnych przedmiotów, takich jak sofy, fotele oraz pufy czy siedziska. Warto jednak pamiętać, aby podczas ich łączenia zwracać uwagę na podobne materiały obiciowe oraz kolorystykę. Jeśli nie mamy doświadczenia w takich kombinacjach warto posiłkować się propozycjami zamieszczonymi w pismach wnętrzarskich oraz licznych portalach związanych z wystrojem wnętrz. Z pewnością dobrym tropem będzie podążanie za stylem skandynawskim!

Jak kupować sofę?

Kupno sofy to spore wyzwanie – warto się do tego odpowiednio przygotować. Klienci sklepów meblowych często wybierają sofy klasyczne, tapicerowane. Są one obecnie modne, szczególnie w zestawieniu z oryginalnymi fotelami czy pufami. Zwracajmy jednak uwagę na tapicerkę! Powinna być wykonana z grubego materiału, z widocznymi splotami!

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Kalinowski@chuck.com.pl