Wybór najlepszego modelu kompaktu WC

Choć wybór muszli klozetowej wydaje się być prosty, w rzeczywistości wcale tak nie jest. W wielu przypadkach model, który nam spodoba się najbardziej, nie będzie odpowiedni dla naszej łazienki. Zwłaszcza, jeżeli w naszym mieszkaniu jest to pomieszczenie o niewielkim metrażu. Warto również pamiętać o tym, że sedes nie będzie zbyt często wymieniany, więc znalezienie odpowiedniego musi być poprzedzone przemyśleniami, abyśmy mogli być pewni, że będziemy zadowoleni ze swojego wyboru.

Jakie kompakty WC są dostępne na rynku?

Obecnie w sklepach z armaturą łazienkową można znaleźć bardzo różne rozwiązania dopasowane zarówno do dużych i średnich łazienek, jak i do tych małych. Bardzo często kluczowym warunkiem, podczas kupowania muszli toaletowej, jest to, jak będzie ona podpięta do kanalizacji. Wyróżniamy dwa rodzaje odpływów z muszli klozetowej: poznański, popularny w przypadku misek na stelażu, oraz warszawki, który jest zdecydowanie mniej popularny.

Wisząca czy stojąca?

Kompakty wcdzielą się także ze względu na sposób ich montowania. Na rynku dostępne są muszle klozetowe stojące, które są przyklejone bądź przykręcone do podłogi oraz muszle klozetowe wiszące. Zaletą tych pierwszych jest fakt, że są one zdecydowanie prostsze w montażu, jednak ich utrzymanie w czystości jest dość kłopotliwe. W przypadku wiszących muszli ustępowych musimy liczyć się ze skomplikowanym montażem. Takie rozwiązanie jednak jest dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości a w przypadku małych łazienek, optycznie je powiększa.

A jaką deskę sedesową kupić?

Wbrew pozorom jest to ważny element, który pozwala na bezpieczne korzystanie z toalety. Warto zadbać o to, aby deska była wykonana z materiału odpornego na mechaniczne uszkodzenia oraz łatwego do czyszczenia. Dużą popularnością w domach prywatnych cieszy się żywica poliestrowa, która pozwala na eksperymentowanie z wystrojem łazienki, a przy okazji dość łatwo się czyści i nie ulega wielu uszkodzeniom mechanicznym. Równie często kupujący decydują się na konglomerat.

Kalinowski@chuck.com.pl