Wprowadź angielski do swojej codzienności!

Po pierwsze odpowiedzmy sobie na jedno pytanie. Co możemy zyskać wprowadzając angielski do naszej codzienności? Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jak pozytywne skutki na nasze życie i umiejętności językowe może nam dać sam fakt obcowania z angielskim na co dzień. Sposobów jest mnóstwo, a każdy z nich ma swoje inne pozytywne strony. A czy Ty wiesz co możesz zyskać? Chcesz poznać sposoby na wdrożenie angielskiego do swojego domu, pracy, czasu relaksu i obowiązków? Przeczytaj ten artykuł do końca i sprawdź jakie to proste!

Zaprośmy język angielski do swojego życia!

1. Anglojęzyczna prasa

Czy Ty też masz codzienny zwyczaj przeglądania wiadomości przy porannej kawie? A może robisz to podczas drogi do pracy? Niezależnie od czasu i miejsca możesz równocześnie uczyć się języka! Wybierając anglojęzyczną prasę masz możliwość nauki nowego słownictwa, wyrażeń i konstrukcji gramatycznych. Oprócz tego, a może ponadto – przyzwyczajasz się do obcowania z angielskim i po pewnym czasie czytanie po angielsku będzie dla Ciebie równie proste co po polsku.

2. Radio i telewizja w języku angielskim

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak często czegoś słuchamy – muzyki, radia czy ogłoszeń. Podczas zwykłych prac domowych, gotowania lub sprzątania, większość z nas ma jakiś „umilacz” w tle. Możemy wybrać anglojęzyczne radio, telewizję lub na przykład podcast. Dzięki temu zaczniemy osłuchiwać się z językiem angielskim, co jest bardzo ważne podczas nauki języka obcego. Przyzwyczaimy się do brzemienia wypowiadanych słów, a także poznamy nowe słownictwo i wyrażenia. Będzie to również miało niewątpliwie pozytywny skutek na naszą wymowę języka angielskiego!

3. Listy i notatki po angielsku

Pozornie prosta rzecz – lista zakupów. Czy może mieć ona jakiś wpływ na naszą znajomość angielskiego? Oczywiście, że może! Przecież używamy setek różnych artykułów, a każdy z nich ma swoją nazwę. Tworząc listy zakupów po angielsku, będziemy utrwalali potrzebne, bo używane na co dzień, słownictwo. Możemy również nauczyć się jakiegoś nowego, którego do tej pory nie znaliśmy, a nawet nie byliśmy tego świadomi. Notatki prowadzone w języku angielskim działają na tej samej zasadzie co listy. Dzięki nim możemy powtarzać angielskie słownictwo przy okazji codziennych sprawunków – nawet drobnego wpisu do kalendarza.

Kalinowski@chuck.com.pl