Wózki do przewozu skrzyń

Magazynowanie oraz transport różnych towarów w pojemnikach z tworzywa sztucznego to duże ułatwienie dla firm. Jednak pojemniki z zawartością nie są już tak lekkie, a przy ich załadunku przydają się specjalnej wózki transportowe, dostosowane do wielkości pojemnika oraz jego rodzaju. Jakie wózki do transportu pojemników oferują producenci?

Najprostsze do standardowych pojemników

W wielu magazynach oraz przedsiębiorstwach wykorzystuje się europojemniki o standardowej wielkości. Do szybkiego przewożenia pojemników z tworzywa o wielkości euro zaprojektowano specjalny wózek na czterech skrętnych kółkach, wykonane ze stali i dopasowane do wielkości europojemnika. Ten rodzaj wózków bardzo wykorzystuje się do szybkiego przewożenia pojedynczych pojemników. Przy większej liczbie pojemników euro, wypełnionych różnymi towarami, sprawdzają się wózki, pozwalające na szybkie przewożenie większej ilości pojemników czy skrzyń. Jednak także wózki do przewozu skrzyń nie muszą być dużymi wózkami akumulatorowymi.

Najpopularniejsze wózki transportowe

Dwukołowe wózki taczkowe, pozwalające na przewożenie jednorazowo do 250 kg produktów w skrzyniach i europojemnikach, w których wykorzystuje się siłę mięśni, to najpopularniejszy rodzaj wózków do transportu. Ze względu na swoją konstrukcję takie wózki wykorzystuje się zwykle do przewożenia mniejszych załadunków. Dwukołowy wózek może posiadać specjalne płozy, umożliwiające łagodne pokonywanie progów w magazynach. Na podobnej konstrukcji oparte są wózki paletowe, dzięki którym można przewozić towary na paletach. Najbardziej podstawowy wózek do przewozu palet euro może być wózkiem z poręcza lub bez niej. Jednak wygodniejsze w obsłudze są wózki paletowe ręczne, wyposażony w kółka oraz rolki, wykonane z nylonu lub poliuretanu.

Wózki paletowe z burtami

Wózki do przewozu skrzyń mogą być również wózkami paletowymi z jedną burtą lub z dwiema burtami. Najmniejsze wózki paletowe z jedną burtą mogą być wózkami składanymi, przy czym możliwość składania dotyczy poręczy. Takie wózki sprawdzają się przy transporcie załadunków o wadze do około 200 kg. W wózkach z poręczą spawaną można również zwiększać powierzchnię do transportowania palet i skrzyń. Wózki do transportu mogą mieć dodatkowe uchwyty, natomiast w dużych magazynach sprawdzą się wózki paletowe z możliwością wsuwania, dzięki czemu zmniejsza się powierzchnię niezbędną do przechowywania wózków. Wózki dwuburtowe mogą również posiadać dodatkowe uchwyty, a ich platforma może być wzmocniona blacha. Wózki platformowe mogą mieć również dwie zabudowane ściany lub wszystkie ściany wykonane z siatki.

Więcej na stronie producenta: https://www.schoellerallibert.com/pl/products/dollies/

Kalinowski@chuck.com.pl