Wesele w restauracji hotelowej – jak je zorganizować?

Współcześnie wiele mówi się o mniejszych weselach, podczas których spotyka się wyłącznie najbliższa rodzina i świadkowie pary młodej. Takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie kosztów i jednocześnie spotkanie z bliskimi. Jak zaplanować niewielkie wesele dla kilkunastu osób bez konieczności poświęcania na to wydarzenie długich tygodni? Poniżej krótki poradnik!

Pierwszym krokiem będzie zarezerwowanie sali w wybranym przez nas lokalu na konkretny dzień. W przypadku niewielkich przyjęć weselnych na kilkanaście osób możliwe jest wykorzystanie małych, kameralnych sal. Sale takie są odizolowane od głównych sal restauracyjnych, przez co placówka może działać niezależnie od organizowanego przyjęcia. To także sprawia, że koszty przyjęcia są znacznie mniejsze!
Jeśli zależy nam na jeszcze większym obniżeniu wydatku na takie wesele możemy zastanowić się nad zaplanowaniem go w piątek lub też inny dzień roboczy. Warto także pamiętać, że przyjęcia organizowane w konkretnych godzinach, a nie do białego rana, również nie zrujnują naszego portfela. Szczególnie wesele w hotelu w Warszawie na podobnych warunkach może okazać się sporą oszczędnością!

Rozmowa z managerem

Podstawą rezerwacji jest wpłacenie zaliczki, jak również odbycie rozmowy z managerem sali. Podczas pogawędki omawiana będzie data, godziny w których odbywać się będzie przyjęcie, jak również liczba gości. Na podstawie ostatniej informacji zapadnie decyzja odnośnie wydzielenia części sali głównej czy oddania do użytku kameralnej salki.
Jako klienci dostaniemy również od szefa kuchni kilka list menu do wyboru, z których możemy wybrać jedną lub też w miarę możliwości kuchni przemieszać poszczególne pozycje. Warto zaznaczyć także, czy w gronie gości znajdą się osoby przebywające na specjalnych dietach czy też wegetarianie czy weganie.

Ostatnim zagadnieniem jest przystrojenie stołów oraz przekąski, które mają się na nich znajdować przez cały czas trwania imprezy. Zazwyczaj są to świeże owoce, ciasteczka i ciasta.

Kalinowski@chuck.com.pl