Wesele w królewskiej oprawie – jak je zorganizować?

Organizacja wesela to niebagatelna sprawa – konieczne jest nie tylko dogranie wszystkich terminów, ale i poświęcenie czasu na szukanie Sali, stworzenie listy gości, wybieranie zaproszeń, dekoracji sali i wielu innych. Zazwyczaj organizacją zajmuje się przyszła para młoda, świadkowie oraz rodzice państwa młodych. Jak zorganizować logistykę tego przedsięwzięcia, aby faktycznie wszystko było dopięte na ostatni guzik? Oto kilka wskazówek!

Poszukiwanie idealnej sali weselnej

Odłóżmy do lamusa miejskie legendy o tym, że salę należy rezerwować na kilka lat do przodu. Obecnie w każdym województwie znajdziemy setki sal weselnych czy hoteli, które udostępniają nowożeńcom swoje sale balowe. Wynajęcie takiej Sali nie sprawi problemu – podstawą jest rozmowa z managerem Sali oraz ustalenie wolnego terminu. Warto podczas takiego spotkania pytać o wszelkie detale: ilość miejsca dla gości, rozmieszczenie stołów, dekorowanie sali, catering. W przypadku Mazowsza wybór jest naprawdę duży – szukajmy hoteli w pobliżu lasów, parków, jezior. Idealnym rozwiązaniem okaże się Hotel Lord, o którego ofercie poczytamy na stronie hotellord.pl.

Zaproszenia, winietki na stół…

Wybranie i wysłanie zaproszeń powinno mieć miejsce nie później niż na miesiąc przed planowaną datą ślubu. W tym czasie zaproszone osoby powinny także dać nam znać, czy będą obecne na uroczystości, czy też nie. Na zaproszeniu powinna znaleźć się data ślubu, miejsce uroczystości, adres sali weselnej oraz numery telefonów do przyszłych państwa młodych. W sieci znajdziemy wiele interesujących stron z zaproszeniami ślubnymi oraz winietkami na stół – są one znacznie tańsze niż te kupowane hurtowo w kwiaciarniach czy sklepach papierniczych. Zamawiając u jednego dostawcy możemy liczyć na to, że zaproponuje on nam atrakcyjne rabaty.

Kalinowski@chuck.com.pl