W poszukiwaniu inspiracji na nowoczesny taras

Nowoczesny taras to marzenie wielu z nas. Widzimy siebie w wygodnych fotelach tarasowych, w blasku słońca, cieszących się wspaniałą pogodą. Zaprojektowanie tarasu nie będzie dzisiaj wielkim wyzwaniem – wystarczy wybrać odpowiednie meble i dodatki. Jakie produkty cieszą się w ostatnim czasie największym zainteresowaniem?

Klasyczne czy nowoczesne meble tarasowe?

W gruncie rzeczy wszystko zależy od naszych preferencji. Powinniśmy być jednak świadomi tego, jak istotne są odpowiednie materiały i tworzywa. Wybierając wysokiej jakości meble ogrodowe możemy być pewni, że będą one odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz wnikanie brudu. Warto szukać kolekcji, których stelaże wykonano z lekkiego i odpornego na wilgoć aluminium.

Usiądź w cieniu!

By móc bezpiecznie korzystać z uroków lata powinniśmy być świadomi tego, jak ważne jest zapewnienie sobie i bliskim cienia. Wielogodzinna ekspozycja na słońce szybko poskutkuje zaczerwienieniem skóry i jej poparzeniami, odwodnienie czy nawet udarem słonecznym. Aby uniknąć tych zagrożeń pomyślmy o zadaszeniu tarasu – najlepiej w formie tarasoli!

Piękne i funkcjonalne tarasole!

Tarasola to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na zadaszenie tarasu – innowacyjne materiały oraz piękna linia takiej konstrukcji wpłyną pozytywnie nie tylko na nasz komfort, ale i estetykę na tarasie. Firma tarasola.ploferuje szeroki wybór tarasoli, których konstrukcje wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Konstrukcje wewnątrz posiadają ukryty system odprowadzania wody. Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów – obecnie najchętniej wybieranymi są dachy lamelowe. W ich przypadku aluminiowe lamele obracają się o 135 stopni, przez co możliwe jest poprawienie cyrkulacji powietrza i zadecydowanie o tym, jak wiele słońca ma wpadać pod tarasolę.

Kalinowski@chuck.com.pl