W poszukiwaniu idealnych mebli ogrodowych

Wybór mebli ogrodowych do naszego ogródka czy na taras to nie lada wyzwanie – producenci zasypują nas setkami interesujących modeli, dostępne są ciekawe tworzyw jak i wzory, a dodatkowo meble kupimy nie tylko u samych producentów, ale również w sklepach budowlanych czy ogrodniczych. Warto jednak przeanalizować, które z ofert są najlepsze i warte naszej uwagi.

Meble ze sklepów ogrodniczych i budowlanych

W każdym średnim i dużym mieście w Polsce znajdziemy wiele sklepów ogrodniczych i budowlanych – dostęp do nich jest szybki, dlatego też to właśnie tam najczęściej kupujemy meble ogrodowe. Czy jednak słusznie? Do zakupów w sklepach ogrodniczych skłaniają nas przede wszystkim niskie ceny – bez wątpienia są one atrakcyjne. Musimy jednak pamiętać, że wraz z bardzo niską ceną w parze idzie słaba jakość. Wiele osób kusi się również na kupno mebli powystawowych – nie jest to jednak najlepszy pomysł, gdyż takie meble były testowane przez potencjalnych kupujących przez cały sezon. Z pewnością posiadają one mikro uszkodzenia, których na pierwszy rzut oka nie widzimy.
Takie powystawowe meble zazwyczaj posiadają znacznie skróconą gwarancję lub też nie posiadają jej wcale.

Najlepiej u producenta

Znacznie lepszym pomysłem jest kupienie mebli ogrodowych w sklepach producentów. Oferują nam oni meble wykonane z takich tworzyw jak technorattan i aluminium. Oba materiały odznaczają się wysoką opornością na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, wysokie i niskie temperatury czy działanie promieniowania słonecznego.
Meble technorattanowe tworzone są na wzór klasycznych mebli rattanowych, które ze względu na duża degradację środowiska naturalnego zaprzestano eksportować poza Azję.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wysokiej klasy mebli technorattanowych sprawdź gardenspace.pl.

Kalinowski@chuck.com.pl