Używany kask do jazdy konnej – warto?

Kask do jazdy konnej jest najważniejszym elementem zapewniającym jeźdźcowi bezpieczeństwo. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z pięknym, lecz również niebezpiecznym sportem często decydują się na kupno używanego, znacznie tańszego kasku. Czy szukanie oszczędności jest w tym przypadku dobrym pomysłem? Sprawdź nasze rady!

Kask do jazdy konnej z drugiej ręki? Niekoniecznie

Kask do jazdy konnej (podobnie jak modele przeznaczone dla osób uprawiających inne dziedziny sportu) jest skonstruowany w taki sposób, żeby podczas uderzenia przyjmować na siebie całą siłę wstrząsu, chroniąc tym samym czaszkę przed uszkodzeniem. Specjaliści zaznaczają, że nawet pozornie drobne uderzenie może naruszyć konstrukcję nakrycia głowy. Uszkodzony nawet w niewielkim stopniu kask traci swoje właściwości, a zatem przestaje dobrze spełniać swoją funkcję. Kupując używany kask do jazdy konnej, nie wiemy, jaka jest jego historia.

Pewność i bezpieczeństwo

Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Kupując nowy kask, inwestujemy w swój komfort, pewność i zdrowie. Mimo tego, że kupno wysokiej jakości kasku dla niektórych z nas może okazać się kosztownym wydatkiem, warto pamiętać, że zadbany kask może służyć latami. Pamiętaj o tym, aby zakupić model posiadający certyfikaty potwierdzające ich jakość (CE-VG1 01.040 2014-12 oraz  ASTM/SEI standards).

Kask będzie należycie chronił głowę tylko wtedy, kiedy będzie starannie dobrany do obwodu głowy. Kaski jeździeckie, podobnie jak ubrania, dostępne są w rozmiarach S-L. Nowoczesne modele wyposażone są w pokrętła regulacyjne ułatwiające ich idealne dopasowanie. Stabilność nakrycia zwiększa kilkupunktowe zapięcie i gąbczasty wkład.

Kalinowski@chuck.com.pl