Usuwanie skutków wypadków i stłuczek

Warszawa to bardzo duże miasto, w którym mieszka wiele osób oraz działa sporo firm posiadających własne pojazdy, a nawet całe floty samochodowe. W związku z tym na obszarze stolicy naszego kraju notuje się ogromny ruch samochodowy na ulicach w godzinach szczytu i nie tylko. Taki duży, intensywny ruch drogowy sprzyja niestety różnym stłuczkom i wypadkom drogowym.

Stłuczek można unikać dzięki refleksowi i zachowaniu szczególnej ostrożności, jednak kierując pojazdem nie jesteśmy w stanie kontrolować poczynań innych kierowców. Czasami nawet najbardziej wzmożona ostrożność, przewidywanie i próba uniknięcia zderzenia nie przynosi żadnych skutków, ponieważ drugi kierowca nie zachowa ostrożności. Sytuacje takie niestety zdarzają się często i nie należą do przyjemnych. Oprócz straconych nerwów, zarówno sprawca, jak i poszkodowany muszą zająć się uszkodzonymi samochodami. Na szczęście na terenie Warszawy działają dobre firmy oferujące usługi blacharsko-lakiernicze.

Kiedy blacharze i lakiernicy mogą nam pomóc?

Najlepsze firmy specjalizujące się w blacharstwie i lakiernictwie samochodowym trudnią się między innymi usuwaniem wspomnianych wyżej zdarzeń drogowych. Blacharze posiadają nowoczesne narzędzia oraz specjalne ramy prostownicze. Dzięki ich działalności można usunąć wgniecenia oraz wiele innych skutków stłuczek i poważniejszych wypadków drogowych. Po ich pracy karoseria samochodu powinna wyglądać jak nowa, bez żadnych śladów kolizji. W razie konieczności blacharze wymieniają elementy, których nie da się naprawić, na nowe.

Zazwyczaj firmy oferujące usługi blacharskie świadczą również usługi lakiernicze. Wiadomo, że stłuczka i wypadek drogowy to zdarzenie, które nie tylko może uszkodzić różne elementy karoserii, ale również czyni szkody w powłoce lakieru. W związku z tym po skutecznym wyprostowaniu i wyklepaniu elementów niezbędne jest ich pomalowanie na właściwy kolor. Sama technika malowania oparta jest o wiedzę, doświadczenie i nowoczesny sprzęt (kabiny lakiernicze, itp.). Bardzo istotny jest proces doboru rodzaju i koloru lakieru. Nie może on się nawet minimalnie różnić od pozostałych elementów, ponieważ po zakończonym malowaniu będzie można bez problemu zauważyć, że dany samochód był malowany po wypadku.

Na co jeszcze możemy liczyć?

Bardzo ważnymi usługami związanymi z likwidacją szkód komunikacyjnych jest transport pojazdu z miejsca wypadku do warsztatu blacharskiego. Okazuje się, że niektóre firmy tego typu dysponują własnymi lawetami i zapewniają przewiezienie auta do swojego warsztatu. Kolejnym udogodnieniem związanym z usługami z zakresu usuwania skutków wypadków jest rozliczenie bezgotówkowe z ubezpieczycielem. Przydatny jest też wynajem pojazdów zastępczych na czas naprawy. Przykładem firmy oferującej takie usługi jest blacharz-lakiernik.waw.pl.

Mamy także serwis klimatyzacji samochodowej, oferta dostępna jest tutaj.

Kalinowski@chuck.com.pl