Urządzamy pokoik dziecięcy!

Urządzenie pokoju dla pociechy, która niebawem ma przyjść na świat, to dla rodziców wielkie wyzwanie, ale również przyjemność. Planowanie zmian w pokoju, kompletowanie mebli i dodatków to najlepszy sposób, aby umilić sobie ekscytujący czas oczekiwania na dziecko. Jakie elementy w pokoiku dziecięcym ułatwią życie zarówno rodzicom, jak i maluszkowi? Sprawdź!

Przewijak

Przewijanie i przebieranie maluszka będzie znacznie prostsze, jeśli w pokoju dziecięcym stanie przewijak. Wysokość praktycznego mebla powinna oscylować w granicach 95 cm. Dzięki praktycznym szufladom i półeczkom, wszystkie pieluszki, pampersy i akcesoria pielęgnacyjne będą zgromadzone w jednym miejscu.

Komfortowy materac do łóżeczka

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego jest łóżeczko i materac. W sklepach znaleźć możesz praktyczne łóżeczka z opuszczanym bokiem (opcja idealna dla matek karmiących) oraz regulacją wysokości, którą można obniżać proporcjonalnie do wieku maluszka. Jakość snu i komfort dziecka zależy przede wszystkim od rodzaju materaca. Materac do łóżeczka powinien zapewniać zdrową podporę dla kształtującego się kręgosłupa i sprzyjać utrzymaniu właściwej pozycji ciała. Na stronie studiomaterace.pl znajdziesz szeroki wybór komfortowych materacy z antyalergicznych materiałów i innowacyjnej wewnętrznej strukturze, zapewniającej dziecku zdrowy i spokojny sen.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Raczkujący niemowlak dotyka i ciągnie wszystko, co wpadnie mu w ręce. Zadbaj o to, aby nauka chodzenia i poznawanie otoczenia były pozbawione jakichkolwiek zagrożeń. Przykręcenie mebli do ścian znacząco zwiększy bezpieczeństwo dziecka. Ponadto, wszystkie narożniki mebli warto zabezpieczyć specjalnymi silikonowymi nakładkami, a kontakty – zaślepkami.

Kalinowski@chuck.com.pl

https://xann.pl/sitemap audyt stron internetowych etc-sa.com