Uczelnie we Wrocławiu i w Krakowie z kierunkiem Socjologia

Jeśli zastanawiasz się, która uczelnia z kierunkiem Socjologia jest dla Ciebie właściwa, być może zaraz ułatwimy Twój wybór! Dyplom z socjologii może doprowadzić Cię do kariery zawodowej jako socjolog, profesor lub adiunkt w socjologii lub pedagog szkolny, w zależności od uzyskanego stopnia. Program z socjologii może obejmować przemoc w społeczeństwie, pochodzeniu etnicznym i płci, nierównościach społecznych i problemach społecznych. Studia te dostarczają umiejętności, które można używać nie tylko w socjologii, ale także w wielu zawodach. Nic więc dziwnego, że wiele uczelni oferuje wykształcenie w kierunku socjologii. Kilka z nich, z krótkimi opisami, znajdziesz poniżej.

 

Uniwersytet Wrocławski

Kierunek Socjologia odbywa się w trybie dziennym lub zaocznym w Instytucie Socjologii. Są to studia I i II stopnia. Na studiach poznasz, jak działa społeczeństwo i jego strukturę oraz nauczysz się wyjaśniać procesy społeczne i różnorodne zachowanie ludzi. Podczas studiów odbędziesz praktyki zawodowe, np. w jednostkach gospodarczych, gdzie możesz rozwijać swoje zainteresowania tematem socjologii, uczestnicząc w badaniach prowadzonych przez instytut, zarówno w Polsce, jak i za granicą.  Po ukończeniu studiów masz możliwość podjęcia pracy w przeróżnych miejscach – instytutach czy firmach – w zależności od wybranej specjalizacji.  Jeżeli zdecydujesz się na studia magisterskie to w wyszukiwaniu informacji o uczelniach pomoże Ci portal http://www.uczelnie.pl/miasto/wroclaw/ .

 

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Instytut Socjologii UJ to jedno z ważniejszych centrów socjologicznych w skali kraju. Realizowane są tutaj istotne i najświeższe projekty badawcze. Uczelnia kładzie nacisk na rozwijanie zdolności badawczych studentów. Program studiów jest bardzo elastyczny, większość przedmiotów jest wybieranych indywidualnie przez studentów. UJ oferuje całą ścieżkę edukacyjną kierunku Socjologia, pozwalając zainteresowanym zdobyć III-stopniowe wykształcenie wyższe. Na II stopniu studiów można wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie specjalizację, są to m.in. analiza danych i badania społeczne, społeczeństwo miejskie, komunikowanie społeczne.

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Kierunek Socjologia realizowany jest na Wydziale Gospodarki i Administracji Publicznej. Są to studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia. Więcej informacji na temat Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie znajdziesz na http://www.uczelnie.pl/miasto/krakow/.
Socjologia na UEK wyróżnia się na tle innych uczelni, oferujących ten sam kierunek w Krakowie. W programie studiów istotnym elementem są przedmioty metodologiczne i ekonomiczne, których połączenie pozwala zdobyć kompetencje, które są teraz szczególnie cenione na rynku pracy. Specyfika kierunku na tej uczelni polega na swobodnym kształtowaniu swojej edukacji, poprzez indywidualny wybór dodatkowych przedmiotów. W trakcie kształcenia na UEK, możesz wybrać jedną z następujących specjalizacji: problemy społeczne lub studia miejsce.

 

 

Kalinowski@chuck.com.pl