Trwały manicure

Pomalowane paznokcie są dzisiaj zjawiskiem powszechnym. Jeszcze sto lat temu pozwalały sobie na taki zabieg tylko oryginalne, odważne kobiety. Dziś każdy może sobie pozwolić na kolor na paznokciach.
Aktywne panie mają jednak niemały problem z trwałością manicure. Podczas sprzątania, uprawiania sportu, mycia naczyń czy innych, codziennych aktywności lakier bardzo często odpryskuje i manicure przestaje być atrakcyjny. Czy zatem kobiety są skazane na codzienne poprawianie paznokci? Niekoniecznie. Istnieje wiele nowoczesnych sposobów na przedłużenie trwałości manicure.

Lakier hybrydowy

Jednym ze sposobów na trwały manicure jest zastosowanie lakieru hybrydowego. W jaki sposób działa hybryda? Najpierw bardzo dokładnie oczyszczamy paznokcie. Następnie nakładamy na nie specjalną bazę. Później pokrywamy je lakierem hybrydowym w wybranym przez nas kolorze i utwardzaczem. Co bardzo ważne – każdą warstwę utrwalamy pod specjalną lampą UV. Pod wpływem światła ultrafioletowego, lakier twardnieje i utrzymuje się na paznokciach nawet kilka tygodni.
Czy taki zabieg można wykonać tylko u kosmetyczki? Dzisiaj niekoniecznie. Lampy UV oraz lakiery nie należą już do najdroższych. Jeżeli często w ten sposób malujemy paznokcie, na pewno będzie nam się opłacało zainwestować w taki hybrydowy zestaw.

Lakier winylowy

Innym sposobem, który pozwoli nam na efektywne pomalowanie paznokci raz na kilka tygodni jest manicure winylowy. Na czym polega jego fenomen? Lakier winylowy także, podobnie jak hybrydowy, utwardza się pod wpływem światła. Tyle, że w tym przypadku nie potrzebujemy światła ultrafioletowego, czyli lampy UV. W zupełności wystarczy zwykłe światło. Nie musimy więc inwestować w lampę i sposób ten jest nowocześniejszy i wygodniejszy.

Utwardzacz

Zwolenniczki tradycyjnych lakierów, które nie są utwardzane pod wpływem ultrafioletowego lub zwykłego światła, również mają sposoby na to, aby lakier przetrwał na paznokciach dłużej. Na rynku są dostępne specjalne utwardzacze, dzięki którym na paznokciach tworzona jest warstwa ochronna, uodporniające na pewne uszkodzenia.

Na co dzień

Jeśli zależy nam na tym, aby manicure przetrwał dłużej, pamiętajmy też po prostu o dbaniu o dłonie na co dzień. Dobrym pomysłem jest na przykład zakładanie specjalnych gumowych rękawic do zmywania, za pomocą których ochronimy paznokcie. Warto również dbać o odpowiednią dietę i zażywać suplementy, wpływające na kondycję paznokci – mamy wówczas większe prawdopodobieństwo, że nie ulegną złamaniu lub innemu uszkodzeniu.

Lakiery do paznokci najlepszych marek znajdziesz na stronie SEOL-Cosmetics

Kalinowski@chuck.com.pl