Troskliwe podejście do konia

Koń to żywa istota, która potrzebuje troski i uwagi. Sprowadzenie go do obiektu, który służy wyłącznie rekreacji, to najgorsza rzecz, jaką możemy zrobić. Dbanie o konia, pielęgnacja i zrozumienie jego potrzeb – to podstawa do tego, żeby zwierzę było zdrowe i pełne energii, z której przecież my także korzystamy. Dlatego zadbajmy o kondycję tych zwierząt, najlepiej jak tylko potrafimy.

Pielęgnacja konia bez tajemnic

Wszystkie akcesoria niezbędne do codziennej pielęgnacji konia odkrywa dla nas sklep jeździecki Equishop. Znajdziemy tutaj rozmaite produkty pielęgnacyjne dla koni, np.: żele chłodzące, toniki do włosów, środki do pielęgnacji skór, balsamy do kopyt, spraye do grzywy i ogona, oleje do kopyt, preparaty antygrzybiczne do strzałki. Oferują również różnego rodzaju szczotki, grzebienie, rękawice do czyszczenia, pędzle do kopyt. Ale nie tylko.

Derki

W Equishop znajdziemy także derki, które doskonale pomogą nam zadbać o konia w różnych okolicznościach. Dbanie o te zwierzęta wymaga przecież dużej wiedzy. Niekiedy swoimi działaniami możemy im bardziej zaszkodzić niż pomóc. Podobnie jest z derkami. Musimy wiedzieć, kiedy należy okrywać konia, a kiedy jest to niepotrzebne (np. latem podczas przewożenia zwierzęcia nagrzaną przyczepą).

Koniecznie pamiętać należy o dostosowaniu grubości derki do panujących warunków. Przydają się też często derki przeciwdeszczowe oraz przeciwowadowe.

Bandaże i owijki

Również bandaże i owijki stanowią formę naszego dbania o zwierzę. Nakładamy je zwierzęciu m.in. na treningi, kiedy wykazuje tendencję do ranienia się, np. poprzez strychowanie. Bandaże i owijki zawsze warto mieć pod ręką.

Świetne produkty z tej kategorii znajdziemy w sklepie Equishop, który oprócz akcesoriów dla konia i sprzętu do jazdy konnej oferuje także odzież dla jeźdźca, np. ubrania niemieckiej firmy Pikeur.

Kalinowski@chuck.com.pl