Taras zadaszony – czy tarasola spełni nasze oczekiwania?

Spędzanie wolnych chwil na świeżym powietrzu to z pewnością jeden z lepszych pomysłów na wolny czas. Jeśli jeszcze nie musimy iść do parku, a możemy skorzystać z własnego tarasu – to już w ogóle bajka! Zaaranżowanie i stworzenie tarasu dopasowanego do naszych potrze może zając nam nieco czasu. Warto wybrać meble i dodatki dopasowane do naszych oczekiwań i preferencji. Co zaoferują nam topowe marki i producenci?

W poszukiwaniu wyjątkowego stylu!

Szukając idealny mebli z pewnością natrafimy na produkty wykonane z technorattanu. To obecnie najczęściej wybierane tworzywo. Jest nieporowate, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, silne promieniowanie słoneczne i inne. Technorattan może przybierać różne formy – projektanci proponują nam klasyczne narożniki czy fotele, ale również leżanki czy fotele wiszące w kształcie kokonów.
Druga propozycja to aluminium malowane proszkowo – meble tworzone z takich materiałów są nie tylko eleganckie i minimalistyczne. Odznaczają się także niską wagą, przez co ich przenoszenie nie sprawia problemów.

Taras zadaszony – jak to zrobić?

Taras zadaszony to dzisiaj marzenie wielu posiadaczy takie przydomowej przestrzeni. Nowoczesne zadaszenia takie jak tarasole pozwalają na cieszenie się bliskością przyrody bez względu na pogodę. Tarasole wznoszone są na profilach aluminiowych – nie ma konieczności zdobywania pozwolenia na budowę. Co istotne: nawet niewielka ilość podpór pozwoli na zadaszenie całego tarasu. Tarasole budowane są w taki sposób, aby oprzeć się zmiennym warunkom pogodowym, również porywom wiatru do 120 km/h!

Zadaszenie tarasoli tworzy baldachim wykonany z tkanin technicznych poliestrowych, wzmocnionych poliuretanem. Oznacza to, że baldachim odporny będzie nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na przenikanie wody.

Kalinowski@chuck.com.pl