Taras – idealne miejsce do odpoczynku!

Coraz częściej krytycznie spoglądamy w stronę naszych tarasów. Miejsca te wykorzystujemy jako dodatkową przestrzeń do przechowywania zbędnych przedmiotów. Zastanówmy się, czy nie lepiej będzie stworzyć na tarasie przestrzeń idealną do odpoczynku wiosną, latem i wczesną jesienią. Z pewnością taras okaże się świetnym miejscem do czytania książek, popijania porannej kawy czy spożywania posiłków wspólnie z bliskimi. Jakie kroki należy podjąć, aby odmienić oblicze naszego tarasu?

Dopasowana do warunków podłoga!

Podstawą jest zadbanie o odpowiednią nawierzchnię tarasu. Najczęściej wybierane są kafle mrozoodporne, które dostaniemy w szerokiej palecie rozmiarów i kolorów. Warto jednak pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach, np. deskach kompozytowych, łączących naturalne drewno, plastik oraz liczne materiały konserwujące. Taka podłoga z pewnością wprowadzi wiele harmonii i naturalnego wyglądu na tarasie.

Co z meblami?

Aby móc odpoczywać n tarasie konieczne są nowoczesne meble tarasowe. Zajrzyjmy do sklepów producentów – oni zaoferują nam najwyższą jakość w dobrych cenach. Obecnie jednymi z najpopularniejszych modeli mebli są meble technorattanowe. Technorattan wydaje się być idealnym rozwiązaniem na taras: włókna technorattanu są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, niskie i wysokie temperatury. Ze względu na stelaż wykonany z aluminium są także niezwykle lekkie, co przekłada się na łatwość ich przenoszenia. Warto zwrócić uwagę również na nieporowatą strukturę technorattanu – nie chłonie ona brudu, wilgoci, bardzo łatwo utrzymać mebel w czystości. W zestawach mebli technorattanowych znajdziemy krzesła, fotele, ławeczki z oparciami, stoły dla większej grupy osób, niewielkie stoliki kawowe, huśtawki. Taras możemy także uzupełnić roślinami w donicach o osłonkach technorattanowych.

Kalinowski@chuck.com.pl