Sztuki walki dla kobiet – dlaczego warto trenować?

Sztuki walki to sposoby walki wręcz. Trenowanie ma wiele zalet – począwszy od nauki kontroli agresji, poprzez zwiększenie sprawności fizycznej, aż do poprawy własnego bezpieczeństwa. Ze sztuk walki można korzystać niezależnie od płci i wieku, wystarczy mieć odpowiednie warunki fizyczne. Osoby trenujące sztuki walki zdecydowanie lepiej radzą sobie z samoobroną.

Kurs samoobrony dla kobiet – warto wziąć udział

Szkoły sztuk walki często organizują kursy samoobrony dedykowane kobietom. Warto wziąć udział w takim szkoleniu, ponieważ ma ono wiele zalet. Zdobędziemy na nim nie tylko praktyczną, ale też teoretyczną wiedzę na temat np. granicy samoobrony – jest to niezwykle ważne zagadnienie. Świadomość, gdzie leży granica obrony koniecznej, może uchronić nas przed konsekwencjami prawnymi w sytuacji odpierania ataku.

Ważny jest trening

Kobiety często mają pewną blokadę przed zrobieniem drugiej osobie krzywdy. Sztuki walki oraz kursy samoobrony uczą prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia. Regularne treningi pozwolą pozbyć się lęku przed obezwładnieniem przeciwnika. Nie bójmy się używać siły i narzędzi do samoobrony, kiedy chodzi o nasze bezpieczeństwo. Nie musimy też martwić się o kondycję fizyczną – profesjonalni instruktorzy dostosowują zajęcia do indywidualnych możliwości uczestniczek. Wraz z regularnymi treningami kondycja się poprawia.

Gdzie i kiedy odbywają się kursy samoobrony dla kobiet?

Kursy organizowane są przez szkoły walki, a także przez Ministerstwo Obrony Narodowej w wybranych miastach Polski. Zwykle są płatne, warto jednak zainwestować we własne bezpieczeństwo. MON organizuje taką pierwszą edycję kursów samoobrony zupełnie za darmo, pierwszy z nich odbędzie się już 19 listopada – wystarczy się tylko zapisać przez stronę internetową MON (oczywiście jeśli wystarczy miejsc). Aby wziąć udział w kursie organizowanym przez szkołę walki nie trzeba mieszkać w dużym mieście – odbywają się także w wielu mniejszych miejscowościach. Jeśli nie trenujemy na co dzień sztuk walki, warto powtarzać co jakiś czas kurs samoobrony, aby mieć pewność, że poradzimy sobie w sytuacji zagrożenia.

Kurs samoobrony jako prezent

25 listopada to Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet – jest to dobra okazja, aby sprawić prezent w postaci kursu sobie albo komuś bliskiemu, np. mamie, siostrze, czy koleżance. Warto wybrać się na kurs z przyjaciółką lub z kimś z rodziny. Jest to dodatkowa motywacja, a także uczucie, że przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa drugiej osoby.

Każda kobieta ma prawo czuć się bezpiecznie niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajduje. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak się bronić, odwiedź stronę www.skuteczna-samoobrona.pl

Kalinowski@chuck.com.pl