Szkolenia stacjonarne i online

W dobie rozwijającej się elektroniki, powszechnego dostępu do komputera i wszechobecnego internetu coraz więcej informacji nabywamy nie wychodząc z domu.

W jakich szkoleniach warto brać udział online?


Przede wszystkim nie każda dziedzina może być zaprezentowana bez realnej obecności drugiej osoby, jednakże coraz więcej z nich możemy nauczyć się siedząc przed komputerem. Dziedziną, która może się poszczycić w organizowaniu ogromnej ilości szkoleń online są finanse. Wystarczy zwrócić uwagę na fakt, iż coraz więcej Polaków rozlicza swoje PIT-y przez internet, korzystając z pomocy różnych programów. Dzięki szkoleniom online (które są często darmowe lub dużo tańsze od standardowych) coraz większa grupa społeczeństwa ma dostęp do wiedzy z zakresu chociażby podatkowego. Szkolenia cit, VAT, ZUS oraz inne organizowane są w przystępny sposób, dzięki czemu każdy początkujący przedsiębiorca ma możliwość zgłębić podstawową wiedzę na dany temat.
Kolejnym typem szkoleń organizowanym online są szkolenia językowe. Ogromna liczba ludzi korzysta z darmowych bądź niedrogich kursów językowych, podnosząc poziom znajomości języka obcego i tym samym zwiększając swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Czy zawsze warto wybierać szkolenia online?


Nie każdej dziedziny da się nauczyć za pomocą programu czy komputera. Niektóre z nich wymagając obecności drugiej osoby, którą będziemy słyszeć, widzieć i móc z nią rozmawiać. Druga sprawa, że nie każdy człowiek lubi się uczyć za pomocą komputera i programu.
Są osoby, które nade wszystko wolą kontakt z drugim człowiekiem. Stacjonarny kurs językowy jest dla nich dużo bardziej motywujący i satysfakcjonujący od pobytu przed komputerem. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i predyspozycji. Jeden księgowy pójdzie na szkolenia cit stacjonarne, drugi będzie preferować naukę przed komputerem z ulubioną kawą i kotem na kolanach.
Jednakże nie sposób nie zauważyć i szkolenia organizowane online są coraz bardziej popularne, szczególnie wśród młodych ludzi. Oszczędność czasu na dojazd, finansów oraz dobre zaplecze techniczne – to wszystko wpływa na wyższość szkoleń w formie online.
Szczególnie, że większość młodych ludzi prowadzi bardzo intensywny tryb życia, często łącząc pracę z nauką.

Tekst powstał we współpracy z firmą WLR – szkolenia CIT

Kalinowski@chuck.com.pl